Technologia AMD Adaptive Computing zasila projekt LiDAR dla motoryzacji firmy Sony Semiconductor Solutions
Dominika Przewoźnik
Firma AMD ogłosiła, że jej najnowocześniejsza technologia obliczeń adaptacyjnych została wybrana przez Sony Semiconductor Solutions (SSS) do najnowszego projektu referencyjnego LiDAR dla motoryzacji.
SSS, światowy lider w technologii czujników obrazu, i AMD połączyły siły, aby dostarczyć potężne i wydajne rozwiązanie LiDAR do użytku w pojazdach autonomicznych. Wykorzystanie adaptacyjnej technologii obliczeniowej AMD znacznie rozszerza możliwości systemu LiDAR firmy SSS, oferując dokładność, szybkie przetwarzanie danych i niezawodność dla rozwiązań autonomicznej jazdy nowej generacji.
W szybko rozwijającym się sektorze autonomicznej jazdy zapotrzebowanie na precyzyjną i niezawodną technologię czujników nigdy nie było większe. Technologia LiDAR (Light Detection and Ranging) odgrywa kluczową rolę w umożliwianiu postrzegania głębi i mapowania środowiska w różnych branżach. LiDAR zapewnia klasyfikację obrazu, segmentację i dane wykrywania obiektów, które są niezbędne do percepcji wzrokowej 3D wzmocnionej przez sztuczną inteligencję, której nie mogą zapewnić same kamery, zwłaszcza przy słabym oświetleniu lub niesprzyjającej pogodzie.
„Technologia LiDAR z jej możliwościami percepcji wspomaganymi przez sztuczną inteligencję rozwija się w niesamowitym tempie, umożliwiając wdrożenia w coraz większej liczbie aplikacji” – powiedział Yousef Khalilollahi, wiceprezes i dyrektor generalny AMD Adaptive Computing Group. – Nasza współpraca z Sony Semiconductor Solutions w zakresie integracji adaptacyjnej technologii obliczeniowej AMD w projekcie referencyjnym LiDAR jest przykładem naszego zaangażowania w przesuwanie granic technologii i napędzanie innowacji w kluczowych branżach”.
Projekt referencyjny SSS LiDAR z czujnikiem IMX459, zasilany przez adaptacyjne układy SoC AMD Zynq™ UltraScale+™ MPSoC i układy FPGA Artix™-7, umożliwia producentom samochodów i dostawcom sprzętu motoryzacyjnego korzystanie z kompleksowej platformy percepcyjnej do nawigacji w złożonych scenariuszach jazdy i identyfikowania potencjalnych zagrożeń z wyjątkową precyzją.
Połączone wysiłki SSS i AMD są w stanie przyspieszyć przyjęcie technologii LiDAR w różnych branżach, odblokowując nowe możliwości dla systemów autonomicznych.