Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

SUSE rozszerza portfolio rozwiązań Cloud Native do zarządzania na dużą skalę różnorodnymi środowiskami natywnymi dla chmury

SUSE®, firma tworząca systemy SUSE Linux Enterprise (SLE), Rancher i NeuVector, ogłosiła dziś dostępność Rancher Prime 2.0, zwiększającego możliwości klientów w zakresie bezpiecznego i skalowalnego zarządzania heterogenicznymi, wielochmurowymi wdrożeniami Kubernetesa. SUSE zaprezentowała również najnowsze aktualizacje w społecznościowej edycji Ranchera, system SLE Micro 5.5 oraz plany dotyczące przyszłości rozwiązania SUSE Edge.

Nowości wychodzą naprzeciw zróżnicowanym potrzebom programistów, realizując jednocześnie misję firmy SUSE polegającą na zapewnianiu użytkownikom możliwości wyboru technologii.

 

„W Rancher Prime dalej koncentrujemy się na zwiększaniu produktywności klientów, zapewniając im proste i bezpieczne środowisko zarządzania kontenerami w całej infrastrukturze, obejmującej centra danych, różne chmury i środowisko brzegowe” – powiedział Peter Smails, dyrektor generalny działu Enterprise Container Management w SUSE. „Wydanie Rancher 2.8 demonstruje również nasze ciągłe zaangażowanie na rzecz społeczności open source, zapewniając jej ulepszone narzędzia i większą wszechstronność Ranchera.”

 

Rancher Prime 2.0 pomaga klientom uzyskać więcej korzyści ze stosowania Kubernetesa

Rancher Prime 2.0, czyli komercyjne wydanie SUSE dla przedsiębiorstw, jest z założenia interoperacyjne. Zapewnia klientom jeszcze większą wartość i wsparcie:

  • Ściślejsza integracja z całym portfolio i nowe rozszerzenia interfejsu użytkownika (UIE): Rozszerzenia interfejsu użytkownika upraszczają operacje i zwiększają produktywność użytkowników poprzez wbudowanie funkcjonalności narzędzi SUSE i innych firm bezpośrednio w interfejs użytkownika Rancher Prime. Nowe UIE obejmują:
    • NeuVector jest teraz ściśle zintegrowany z Rancher Prime, zapewniając klientom płynne zarządzanie kontenerami od operacji, zarządzania po bezpieczeństwo;
    • Interfejs Cluster API (CAPI) usprawnia wdrażania klastrów Kubernetesa w środowiskach składających się z wielu chmur jak i w chmurach hybrydowych, zapewniając pojedynczą, znormalizowaną implementację poczynając od brzegu sieci po dowolne inne miejsca.
  • Wprowadzenie Rancher Prime Application Collection: Kolekcja aplikacji Rancher Prime, dostępna w wersji zapoznawczej, to wyselekcjonowana biblioteka aplikacji deweloperskich i infrastrukturalnych. Aplikacje są stworzone i spakowane za pomocą SUSE Linux Enterprise (SLE) Base Container Images. Dzięki temu klienci mogą szybko i łatwo uruchamiać te aplikacje, mając pewność, że są one wspierane przez zasady zerowego zaufania SUSE i objęte gwarancjami bezpieczeństwa dla całego łańcucha dostaw oprogramowania podczas tworzenia obciążeń i aplikacji.
  • Asystent klienta Rancher Prime oparty na sztucznej inteligencji: Asystent jest teraz ogólnie dostępny na kanale Slack dla klientów Rancher Prime i poprawia komfort użytkowania, zapewniając wgląd i wskazówki dotyczące niezliczonych tematów, w tym instalacji i konfiguracji, wydajności i rozwiązywania problemów.
  • Benchmarking i długoterminowe wsparcie serwisowe: Rozwiązanie SUSE, dostępne wyłącznie dla klientów Rancher Prime, zapewnia teraz udokumentowane testy porównawcze wydajności w oparciu o testy warunków skrajnych w poziomie (liczba klastrów) i pionie (pody i nody), zapewniając klientom wgląd w to, jak zoptymalizować swoje wdrożenia. Aby lepiej dostosować się do cyklu życia aplikacji, klienci mogą teraz korzystać z długoterminowego wsparcia serwisowego (LTSS) dla RKE2 (Rancher Kubernetes Engine v2), które wydłuża cykl życia w środowisku produkcyjnym do dwóch lat.
  • Dostępność na platformach AWS i Azure Marketplace: Nawiązując do niedawno ogłoszonej dostępności NeuVector na AWS, SUSE ogłosiło, że NeuVector będzie dostępny również na Azure Marketplace, a Rancher będzie dostępny na AWS Marketplace i Azure Marketplace przed końcem roku. Dostępność w Marketplace zapewnia klientom prosty sposób na wdrożenie Ranchera i NeuVectora w środowiskach hiperskalerów, jednocześnie zmniejszając ich zobowiązania dotyczące wydatków na chmurę.

 

„Toyota stawia na efektywne zarządzanie, a możliwość przeznaczania kolejnych cykli na inne zadania priorytetowe, zamiast na ręczne budowanie systemu, to naprawdę duża zaleta. Kiedyś usuwanie awarii zajmowało nam godziny, a nawet dni, ale od czasu wdrożenia Rancher Prime nie musimy już tego robić”. – stwierdził Michael Nichols, użytkownik Rancher Prime pełniący funkcję architekta bezpieczeństwa informacji w Toyota Material Handling.

 

Rozszerzona obsługa Kubernetesa i ulepszenia platformy Rancher 

Rancher 2.8 jest już ogólnie dostępny z nowymi funkcjami, w tym:

  • Uaktualniona obsługa Kubernetesa: Rancher 2.8 dodaje obsługę Kubernetes 1.27, umożliwiając użytkownikom wykorzystanie najnowszych ulepszeń w Kubernetesie, w tym lepsze skalowanie skonteneryzowanych obciążeń, większe bezpieczeństwo, ulepszenia interfejsu uruchomieniowego kontenera (CRI) i rozszerzoną obsługę sieci w klastrach Kubernetes.
  • Ulepszone dostosowywanie platformy dzięki nowemu, samoobsługowemu i bezpiecznemu publicznemu interfejsowi API: Nowy, w pełni udokumentowany publiczny interfejs API umożliwia użytkownikom dostosowanie wdrożenia za pomocą publicznych, niestandardowych definicji zasobów (CRD) w celu dostosowania obciążeń, wydajnego skalowania i usprawnienia procesów automatyzacji w celu spełnienia ich konkretnych potrzeb.
  • Ulepszone obiegi zadań GitOps: Natywna funkcjonalność GitOps Ranchera obsługiwana przez Fleet oferuje teraz wykrywanie driftu i uzgadnianie driftu w ramach procesów ciągłego wdrażania.

 

Większe bezpieczeństwo kontenerów na brzegu sieci 

SLE Micro 5.5, ultra-niezawodny, lekki system operacyjny stworzony specjalnie dla skonteneryzowanych i zwirtualizowanych obciążeń, umożliwia teraz użytkownikom pobieranie obrazów kontenerów i obciążeń z zaufanych rejestrów. Pozwala im również na integrację obrazów i przesyłanie do wykorzystania w środowiskach air-gapped. Dzięki temu można tworzyć procesy, w których bezpośredni dostęp do rejestrów jest niepożądany lub niemożliwy. Integracja kontroli zgodności podczas przesyłania obrazów do środowisk z ochroną air-gapped jest niezbędna do utrzymania bezpieczeństwa i integralności środowisk brzegowych.

 

Przygotowanie SUSE Edge na przyszłość przemysłowego IoT

W tym tygodniu firma SUSE po raz pierwszy zaprezentowała wstępną wersję platformy SUSE Edge zintegrowaną z rozwiązaniami IoT wykorzystywanymi w przemyśle. Wersja finalna będzie dostępna w 2024 roku. Korzystając z Edge IIoT organizacje mogą płynnie przejść od starszych technologii do korzystania z nowoczesnych obciążeń brzegowych opartych na kontenerach, Kubernetesie i otwartych standardach.

Na początku 2024 r. SUSE rozszerzy swoje partnerstwa w zakresie rozwiązań brzegowych z Buoyant i Synadia.

  • SUSE będzie kontynuować współpracę z Buoyant, twórcami opartej na Rust usługi service mash o nazwie Linkerd, aby wprowadzić do niej możliwości rozbudowy. Pozwoli to użytkownikom na wprowadzanie węzłów i obciążeń innych niż Kubernetes do ich środowiska Kubernetes w sposób bezpieczny i niezawodny, nawet w otwartym Internecie, i ostatecznie pomoże przenieść starsze systemy klientów do nowoczesnego świata.
  • SUSE będzie kontynuować współpracę z Synadia w celu rozszerzenia interoperacyjności io o stos SUSE Edge, zapewniając skalowalny i wysokowydajny system przesyłania komunikatów w ramach infrastruktury z rozwiązaniami natywnymi dla chmury i środowisk brzegowych (cloud-edge). Współpraca obejmuje zarówno „konfigurację High-Availability z dwoma węzłami” zaprojektowaną dla wdrożeń brzegowych o ograniczonych zasobach, jak i połączenie NATS jako opcji zaplecza dla K3S za pośrednictwem interfejsu KINE.

 

“Prawo Moore’a ma się bardzo dobrze” – zapewnił podczas HPE GreenLake Day 2023 Michał Dżoga, Country Manager Intel Polska

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE