Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Siemens zainwestuje 2,2 mld dolarów w zwiększenie światowej produkcji

Siemens wyda 2 miliardy euro (2,16 miliarda dolarów) na nowy globalny plan inwestycyjny, przygotowując się do zaspokojenia zwiększonego popytu wywołanego globalnymi pakietami stymulacyjnymi – tak poinformowała w czwartek niemiecka grupa inżynieryjno-technologiczna.

Jak podaje Reuters za oświadczeniem firmy, Siemens zbuduje nowe fabryki, centra badawczo-rozwojowe i ośrodki szkoleniowe na całym świecie, ponieważ ma na celu rozwiązanie problemów ujawnionych przez pandemię COVID i rosnące napięcia geopolityczne. W ramach programu inwestycyjnego, który obejmie zapowiedzi z 2023 roku, Siemens wyda 200 mln euro na nową fabrykę dla swojego działu automatyki przemysłowej w Singapurze.

„Siemens odnotowuje wzrost znacznie przewyższający rynek. Dziś ogłaszamy strategię inwestycyjną mającą na celu pobudzenie przyszłego wzrostu, stymulowanie innowacji i zwiększenie odporności” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny firmy Siemens Roland Busch. W tym roku Siemens zwiększy również wydatki na badania i rozwój o 500 milionów euro. „Ta fala inwestycji jest wspierana przez nasz rekordowy portfel zamówień i odzwierciedla naszą pewność co do przyszłości” – powiedział później Busch podczas wydarzenia w Singapurze.

Siemens chce również rosnąć szybciej niż rywale i zwiększać udział w rynku, powiedział Busch analitykom w zeszłym miesiącu. Program inwestycyjny – w ramach którego nastąpią dalsze inwestycje w Europie i Stanach Zjednoczonych – może być również odpowiedzią na globalną pandemię COVID-19, która sparaliżowała łańcuchy dostaw i logistykę. Rosnące napięcia między Pekinem a Waszyngtonem sprawiły, że wiele firm obawia się swojej zależności od Chin, zwłaszcza w obliczu amerykańskich prób zablokowania dostępu Chin do najnowszych technologii.

Busch początkowo faworyzował Chiny jako lokalizację projektu w Singapurze, ale spotkał się z oporem ze strony rady nadzorczej Siemensa, zaniepokojonej rosnącymi napięciami geopolitycznymi w regionie, podała niemiecka gazeta biznesowa “Wirtschaftswoche” na początku tego tygodnia. Mimo to w czwartek Siemens powiedział, że zainwestuje również 140 milionów euro w rozbudowę swojej cyfrowej fabryki w chińskim mieście Chengdu i budowę nowego centrum badawczo-rozwojowego w Shenzhen.

Firma, która zatrudnia 311 000 osób, jest postrzegana jako lider zdrowia światowej gospodarki przemysłowej. W 2022 roku zwiększyła swoją roczną sprzedaż o 16% do 72 miliardów euro. Firma wcześniej informowała, że spodziewa się, że jej całkowity rynek adresowalny dla jej produktów, od pociągów po oprogramowanie przemysłowe, będzie rósł o 7% rocznie w latach 2022-2027. Wzrost ten będzie częściowo napędzany przez programy stymulacyjne, takie jak ustawa o redukcji inflacji w Stanach Zjednoczonych i Europejski Zielony Ład.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE