Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Schneider Electric podsumował działania na rzecz zrównoważonego rozwoju z pierwszej połowy bieżącego roku, dzięki rozwiązaniom SE klienci zredukowali emisję CO2 o miliony ton!

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyzacji, ogłosił swoje wyniki pozafinansowe za pierwsze półrocze, obejmujące działania, m.in. na rzecz bardziej „zielonej gospodarki”. Firma co kwartał rozlicza się z postępów realizacji swoich zobowiązań, biorąc pod uwagę 21 wskaźników badania Schneider Sustainability Impact (SSI) na lata 2018-2020, które są powiązane z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Stopniowa i konsekwentna realizacja tych założeń powoduje realny, pozytywny wpływ na środowisko. Schneider Electric udowadnia też, że jego strategia dbania o zrównoważony rozwój przynosi skutek, a walka z kryzysem klimatycznym to jego bardzo poważne zobowiązanie.

 

Redukcja emisji CO2

Schneider Electric zobowiązał się, by na koniec 2020 r. jego klienci, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom firmy mogli zredukować emisję dwutlenku węgla o 120 mln ton. Ten cel już niemal osiągnięto w pierwszej połowie 2020 roku, gdyż udało się zmniejszyć emisję CO2 aż o 107 mln ton! Bliska współpracy z klientami, włączanie zrównoważonych rozwiązań do projektów architektonicznych, a także określenie wymiernych wskaźników pozytywnego wpływu projektowanych inwestycji na środowisko naturalne, przyczyniły się do osiągnięcia tego wyniku.

 

Zmniejszenie zużycia surowców
Ważnym aspektem budowania bardziej „zielonej gospodarki” jest również podejście do wykorzystania zasobów i surowców. Dotychczas większość osiągnięć w odzysku i ponownym użyciu komponentów urządzeń, osiągano poprzez recykling akumulatorów ołowiowych. Jednak dzięki takim programom, jak, m.in. ECOFIT™ firmy Schneider Electric, zapoczątkowano szersze działania u klientów na całym świecie – głównie w sektorach elektroenergetycznym, naftowym, gazowym, petrochemicznym, górniczym, metalurgicznym i mineralnym. ECOFIT™ pozwala na zastępowanie kluczowych elementów rozdzielnic, zamiast kompletnej wymiany produktu. Dodatkowo wydłużono żywotność tych urządzeń. Stąd firmie udało się już zrealizować, a nawet przekroczyć zakładany cel na 2020 r. w redukcji zużycia surowców pierwotnych. W zapisanym zobowiązaniach SSI zakładano na ten rok zmniejszenie wykorzystania surowców pierwotnych o 120 tys. ton, natomiast firma w swoich wynikach za pierwsze półrocze, podała, że zredukowano zużycie aż o 126 tys. ton.

 

Technologie dla czystszej przyszłości
Dla Schneider Electric własne postępy w realizacji zobowiązań dotyczących zrównoważonego rozwoju, mierzone wskaźnikiem SSI są równie ważne jak sukcesy w redukcji emisji CO2 po stronie klientów firmy. Mając na względzie walkę z kryzysem klimatycznym, firma stosuje czteroczęściową strategię, którą przynosi obu stronom wymierne korzyści w zakresie walki o poprawę klimatu:

  • Proces projektowania ecoDesign Way zakłada tworzenie rozwiązań zgodne z zasadą obiegu zamkniętego, z przejrzystymi informacjami dotyczącymi śladu środowiskowego.
  • Architektura EcoStruxure zapewnia klientom Schneider Electric korzyści w zakresie emisji CO2. Część klientów Grupy osiąga nawet ujemny poziom emisji dwutlenku węgla.
  • Usługi EcoStruxure Energy & Sustainability Services (ESS) wykorzystują rozwiązania takie, jak np. EcoStruxure Resource Advisor, aby proaktywnie zarządzać zużyciem energii, emisji dwutlenku węgla i zasobami tysięcy klientów na całym świecie.

 

Kryzys wywołany pandemią nie zagrozi osiągnięciu naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju na rok 2020. Nasze ambitne zobowiązania do 2030 również pozostają bez zmian. Nasza uwaga wciąż jest skupiona jest na tworzeniu i wdrażaniu rozwiązań, których celem jest walka z postępującymi, negatywnymi zmianami klimatycznymi – powiedział, komentując wyniki pozafinansowe Gilles Vermot Desroches, Sustainability Senior VP w Schneider Electric.

 

Pełne wyniki pozafinansowe za I połowę roku według poszczególnych wskaźników.

 

 

Omówienie realizacji innych celów dostępne jest w jęz. angielskim pod tym linkiem.

 

https://itreseller.com.pl/itrnewkanada-odmawia-publikacji-e-maili-wymienianych-z-wladzami-usa-w-sprawie-aresztowania-dyrektor-finansowej-huawei-meng-wanzhou/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE