Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Sam Altman dołącza do Microsoftu, a OpenAI mianuje byłego szefa Twitcha na tymczasowego CEO

OpenAI mianowało byłego szefa Twitcha Emmetta Sheara na kierownictwo startupu, zastępując Sama Altmana, który dołączy do największego sponsora firmy, czyli Microsoftu. Jego zadaniem będzie kierować nowym zespołem badawczym zajmującym się zaawansowaną sztuczną inteligencją. Informacje te zostały udostępnione późnym niedzielnym wieczorem przez dyrektora generalnego giganta oprogramowania. 

Emmett Shear został mianowany tymczasowym dyrektorem generalnym Open AI. Shear jest współzałożycielem Twitcha i na początku tego roku zrezygnował z platformy do transmisji wideo na żywo należącej do Amazon.com. Brockman podał się do dymisji po zwolnieniu Altmana w piątek. „The Information” jako pierwszy poinformował o mianowaniu Sheara na tymczasowego dyrektora generalnego.

„Nie możemy się doczekać poznania Emmetta Sheara i nowego zespołu kierowniczego OAI oraz współpracy z nimi” – napisał dyrektor generalny Microsoftu Satya Nadella na platformie mediów społecznościowych X. Dodał, że Microsoft pozostaje zaangażowany w partnerstwo z OpenAI.

Altman i Greg Brockman, który ustąpili z zarządu OpenAI ze stanowiska prezesa w ramach zmian w zarządzie, dołączyli do kadry kierowniczej w centrali firmy w niedzielę. Nadella powiedział, że Brockman również dołączy do firmy zajmującej się oprogramowaniem.

Reuters wcześniej informował, że Altman omawiał możliwy powrót do OpenAI i zmianę struktury zarządzania firmą, nawet rozważając uruchomienie nowego przedsięwzięcia związanego z AI.

Decyzja o nieprzywróceniu Altmana na stanowisko dyrektora generalnego firmy stojącej za ChatGPT pokrzyżowała wysiłki inwestorów i pracowników firmy mające na celu ustabilizowanie sytuacji na rynku poprzez sprowadzenie go z powrotem po zwolnieniu go przez zarząd w piątek, co było niespodziewanym posunięciem, które wstrząsnęło światem technologii.

Wśród pracowników istnieje obawa, że jego nagłe zwolnienie Altmana może doprowadzić do masowego odpływu talentów i wpłynąć na nadchodzącą sprzedaż akcji o wartości 86 miliardów dolarów.

USA zakazuje eksportu konsumenckich kart NVIDIA GeForce RTX 4090 do Chin

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE