Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Red Hat wprowadza do swojej oferty nowe funkcje przetwarzania brzegowego.

Red Hat, Inc., czołowy globalny dostawca rozwiązań open source, poinformował dzisiaj o wprowadzeniu nowych funkcji i rozszerzeń w swojej ofercie otwartych rozwiązań chmury hybrydowej, które mają na celu przyspieszenie wdrażania przez przedsiębiorstwa architektur przetwarzania brzegowego w ramach inicjatywy Red Hat Edge.. Ten zestaw nowych funkcji i możliwości, obejmujący całą ofertę rozwiązań, ma na celu pomóc klientom i partnerom w dostosowaniu się do wymagań przetwarzania brzegowego poprzez zmniejszenie złożoności, przyspieszenie wdrażania, poprawę bezpieczeństwa i usprawnienie zarządzania systemami od centrum przetwarzania danych po urządzenia brzegowe.

Red Hat Edge odzwierciedla dążenie firmy Red Hat do integracji przetwarzania brzegowego w otwartej chmurze hybrydowej. Inicjatywa ta obejmuje szeroki zestaw otwartych technologii chmury hybrydowej, a wśród nich system Red Hat Enterprise Linux i platformę Red Hat OpenShift Platform Plus, które tworzą wspólną podstawę i infrastrukturę dla rozmaitych środowisk brzegowych. Rozwiązanie Red Hat Ansible Automation Platform umożliwia automatyzację środowisk brzegowych, a Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes zarządzanie chmurą z wykorzystaniem brzegowej pamięci masowej obsługiwanej przez rozwiązanie Red Hat OpenShift Data Foundation.

 

Usprawniona, inteligentna infrastruktura brzegowa

Red Hat OpenShift nadal koncentruje się na pomaganiu w przenoszeniu aplikacji bliżej użytkowników i danych na brzegu, jednocześnie usprawniając zarządzanie systemami IT o dużej skali. Rozwiązanie Zero-touch provisioning dla Red Hat OpenShift 4.10 ułatwia powtarzalne, zautomatyzowane dostarczanie infrastruktury brzegowej i obejmuje fabryczne przepływy pracy dla producentów oryginalnego sprzętu (OEM). Producenci OEM mogą wstępnie załadować relokowalny klaster Red Hat OpenShift na preferowany sprzęt, który klienci mogą następnie otrzymać jako w pełni działający, wstępnie zainstalowany klaster OpenShift.

Klienci mogą używać wstępnie skonfigurowanego Red Hat OpenShift do szybszego dostarczania radiowych sieci dostępowych (RAN) dla sieci komórkowych nowej generacji, wykrywania błędów w zakładach produkcyjnych i innych aplikacji przetwarzania brzegowego w niemal każdej rozproszonej lokalizacji. Pomaga to uprościć często skomplikowany proces integracji urządzeń brzegowych z istniejącymi platformami i ułatwia uruchamianie operacji zdalnych, nawet przy ograniczonym dostępie do wykwalifikowanych specjalistów IT.

Dodatkowe funkcje brzegowe do usług Red Hat OpenShift Platform Plus obejmują:

  • Zarządzanie topologiami brzegowymi OpenShift za pomocą rozwiązania Red Hat Advanced Cluster Management, w tym jednowęzłowymi klastrami OpenShift, węzłami dla pracowników zdalnych i 3-węzłowymi klastrami kompaktowymi. Pojedynczy klaster koncentratora Red Hat Advanced Cluster Management umożliwia wdrożenie 2000 jednowęzłowych klastrów OpenShift i zarządzanie nimi. Klienci mogą je wdrożyć i zarządzać nimi na brzegu sieci dzięki bezobsługowemu udostępnianiu. Aby zabezpieczyć te klastry, klienci mogą egzekwować zasady i wdrażać je na dużą skalę. Dzięki integracji z rozwiązaniem Ansible Automation Platform klienci mogą również zautomatyzować działania naprawcze w przypadku naruszeń zasad.
  • Obsługa jednowęzłowego systemu OpenShift za pomocą rozwiązania OpenShift Data Foundation 4.10 w wersji demonstracyjnej (technology preview) oraz dodanie blokowej pamięci masowej z dynamicznym udostępnianiem zasobów w celu uproszczenia dostępu, zwiększenia spójności danych i usług pamięci masowej na dużą skalę.

 

Dla zespołów IT, które muszą szybko tworzyć architektury brzegowe, nowe zatwierdzone wzorce Red Hat Edge zawierają kod niezbędny do szybszego budowania stosów brzegowych, co przyspiesza przejście od opracowania koncepcji do jej weryfikacji. Te nowe wzorce obejmują następujące elementy:

  • Diagnostyka medyczna, która wykorzystuje metodykę GitOps, aby pomóc pracownikom służby zdrowia w bardziej efektywnym i szybkim pozyskiwaniu, analizowaniu i przetwarzaniu obrazów i danych medycznych.
  • Wielochmurowa metodyka GitOps, dostosowana do potrzeb przedsiębiorstw, które chcą uruchamiać obciążenia na klastrach w różnych chmurach – zarówno publicznych, jak i prywatnych.

 

Wspólna platforma od rdzenia, przez brzeg sieci, po chmurę

Red Hat Enterprise Linux 9, jaką wiodąca na świecie platforma linuksowa dla przedsiębiorstw z listy Fortune 500, rozszerza spójność, elastyczność i innowacyjność platformy na wdrożenia brzegowe. Obejmuje to kompleksowy zestaw funkcji zarządzania urządzeniami brzegowymi, umożliwiający scentralizowane sterowanie nadzorem i skalowaniem wdrożeń brzegowych, a także inteligentne cofanie dla systemu Podman w celu zwiększenia czasu bezawaryjnej pracy urządzeń brzegowych.

Red Hat uważa, że różnorodność sprzętu i możliwość wyboru przez klienta są kluczowe w przypadku otwartych ekosystemów chmur hybrydowych i brzegowych. Aby jeszcze bardziej zwiększyć możliwość wyboru architektur bazowych przez klientów, do społeczności partnerów firmy Red Hat dołączyły dwa podmioty dostarczające rozwiązania w zakresie przetwarzania brzegowego:

  • OnLogic oferuje certyfikowane przez Red Hat systemy, które mogą obejmować zarówno małe systemy przemysłowe bez wentylatorów, jak i wydajne, wytrzymałe systemy zdolne do obsługi obciążeń wykorzystujących zaawansowaną sztuczną inteligencję (AL) i uczenie maszynowe (ML).
  • Minikomputery Intel NUC stały się podstawową technologią w całej branży, a najnowsze moduły NUC Element są obecnie certyfikowane dla systemów Red Hat Enterprise Linux 8 i 9. Jest to korzystna opcja dla przedsiębiorstw korzystających z systemów Red Hat Enterprise Linux i Red Hat OpenShift na brzegu sieci.

 

Automatyzacja na dużą skalę, od chmury hybrydowej do brzegu sieci

Red Hat Ansible Automation Platform zaspokaja potrzeby w zakresie zarządzania i automatyzacji, aby zapewnić widoczność i spójność środowisk brzegowych w całej organizacji. Niedawne przeprojektowanie architektury  Ansible Automation Platform miało na celu uproszczenie automatyzacji na masową skalę w chmurach hybrydowych i środowiskach brzegowych. Sieć automatyzacji, wraz z nowo wprowadzoną funkcją wizualizacji, zapewnia jasny obraz lokalizacji, w których działa automatyzacja. Dzięki temu można ją elastycznie skalować wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne, jak również szybko skalować moc obliczeniową w miarę rozwoju środowisk brzegowych i automatyzowania brzegowych przepływów pracy.

 

Znakomity wynik IFS w pierwszym kwartale – rozpoznany przychód roczny w górę o 78%, a przychody cykliczne o 45%.

3,272FaniLubię
8,767ObserwującyObserwuj
1,060SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE