Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

QNA Technology widzi dobre perspektywy. Dwa cele planują osiągnąć jeszcze w tym roku

Jak poinformował w trakcie webinaru prezes QNA Technology, Artur Podhorodecki, spółka chce przejść na rynek główny GPW z NewConnect w 2024 roku. Przygotowanie prospektu w związku z planami przejścia na rynek główny GPW jest na ukończeniu i ma być złożony w najbliższych tygodniach.

Prezes zapowiedział też, że jego firma szacuje uzyskanie pełnej wydajności linii pilotażowej do syntezy niebieskich kropek kwantowych do końca bieżącego roku. Proces uruchomienia linii idzie zgodnie z planem, podkreślił.

„QNA zakończyła budowę pilotażowej linii do syntezy niebieskich kropek kwantowych. Uzyskanie pełnej wydajności linii pilotażowej do końca 2024 roku. Zapotrzebowanie na rynku jest takie, że każdy z potencjalnych klientów ma możliwość zagospodarowania wydajności naszej jednej pilotażowej linii syntezy od 50-100 % dla swojej fazy testowej (szacowane 10-20 mln zł przychodu dla 100% obłożenia przy obecnie planowanej wydajności linii)” – powiedział Podhorodecki podczas webinaru.

Spółka liczy, że przejście na GPW odbędzie się jeszcze w tym roku. Na 12 czerwca zwołała walne zgromadzenia, na którym będzie głosowana uchwała o podwyższeniu kapitału. Jeżeli akcjonariusze zgodzą się na emisję, to możliwa jest jeszcze w czerwcu, wskazał zarząd.

Przedstawiciel spółki potwierdził, że rozmawia z czterema partnerami. Jeden z nich to firma o przychodach 25 mld USD z branży wyświetlaczy microLED, pozostali np. z branży wyświetlaczy elektroluminescencyjnych i microLED o przychodach 1,5 mld USD.

W I kw. 2024 spółka zrealizowała 7 zamówień, w całym 2023 roku 22 zamówienia. Przychody ze sprzedaży próbek do działów B+R globalnych partnerów w I kw. 2024 wyniosły 125 tys. zł vs. 191 tys. zł w całym 2023 r. Stan gotówki na koniec I kw. 2024 był równy 8,4 mln zł.

„Firmy potrzebują niebieskich kropek kwantowych do rozwoju wyświetlaczy elektroluminescencyjnych. Najciekawszym był prototyp laptopa z wyświetlaczem z niebieskimi kropkami kwantowymi od TCL. Podczas wydarzenia zaobserwowaliśmy ogromny postęp w wyświetlaczach opartych na QDs, w tym w wyświetlaczach elektroluminescencyjnych, również wiele nowych technologii zostało zgłoszonych przez producentów wyświetlaczy w tym roku! Wyświetlacze lektroluminescencyjne oparte na QDs to nie science fiction. Na konferencji zaprezentowano nowe demo oparte na technologii QDEL, wprowadzone nie tylko przez Sharp wcześniej w tym roku, ale także po raz pierwszy przez TCL i Samsung” – wylicza prezes.

Spółka szacuje, że pierwsze wyświetlacze z QDEL wejdą do produkcji w laptopach i mniejszych urządzeniach np. do rozszerzonej rzeczywistości.

 

Samsung Memory Summit 2024: Wydarzenie na najwyższym poziomie, znakomite wystąpienia i prestiżowe nagrody – Samsung nagrodził swoich najlepszych partnerów w segmencie Memory!

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE