Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Polski dostawca 5G beneficjentem wielomilionowego projektu rządu brytyjskiego – SONIC Labs.

IS-Wireless, polski dostawca kompleksowych rozwiązań 4G i 5G w pełnym zakresie sieci radiowej, został wybrany do udziału w finansowanym przez brytyjski Departament Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu projekcie SONIC Labs. Tą drogą firma uzyska od rządu w Londynie wsparcie w rozwoju jej innowacyjnej technologii 5G w modelu Open RAN. Wielka Brytania podejmuje w ten sposób działania wspierające dywersyfikację rynku 5G oraz budowę otwartych sieci mobilnych.

Projekt SONIC Labs został zainicjowany przez brytyjską agencję rządową Digital Catapult oraz Ofcom, urząd regulujący tamtejszy rynek telekomunikacyjny. Program uzyskał wsparcie w wysokości 15 mln funtów od Departament Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu (DCMS) Wielkiej Brytanii, a beneficjentami tej edycji będzie pięć firm z sektora łączności mobilnej, w tym polski IS-Wireless. Jak podkreśla przedstawiciel firmy, Artur Chmielewski, brytyjski projekt ma ogromne znaczenie dla gospodarki i rozwoju łączności mobilnej.

 

Udział w programie SONIC Labs to doskonała możliwość dla nas i pozostałych czterech firm, aby wspólnie rozwijać rozwiązania 5G na potrzeby wdrożeń i pracować nad ich integracją. Będziemy mieli okazję, aby wymienić się doświadczeniem z uczestnikami projektu, nawiązać współpracę, czy zaprezentować nasze rozwiązania potencjalnym klientom. W istocie jednak, SONIC Labs to inicjatywa rządu Wielkiej Brytanii, który pragnie przyspieszyć wejście na tamtejszy rynek innowacyjnych technologii Open RAN. Celem jest zwiększenie różnorodności łańcucha dostaw sieci mobilnych – mówi Artur Chmielewski, Dyrektor Sprzedaży IS-Wireless.

 

Rządowa agencja Digital Catapult wspiera najbardziej obiecujące technologie i współpracuje zarówno z sektorem prywatnym, jak i środowiskiem akademickim, by w pełni wykorzystywać potencjał nowych technologii w gospodarce,

 

– Rząd w Londynie wdraża kompleksową strategię rozwoju 5G, a SONIC Labs to tylko jeden z jej elementów. Należy podkreślić, że brytyjskie władze jasno określiły zasady budowy sieci nowej generacji w modelu Open RAN w swoim kraju. W ten sposób sprzyjają jej rozwojowi i pomagają w dywersyfikacji rynku telekomunikacyjnego – wyjaśnia Artur Chmielewski.

 

Wyjątkowa szansa dla Polski

W ocenie przedstawicieli polskiego dostawcy sieci 5G, kroki podejmowane w Wielkiej Brytanii w zakresie rozwoju sieci mobilnych nowej generacji, powinny służyć jako wzorzec.

 

W naszym kraju mamy potencjał, by tworzyć wartościowe rozwiązania z zakresu otwartych sieci 5G, które z powodzeniem możemy wdrażać w Europie i na świecie. Dzięki odpowiedniemu wsparciu, zyskamy wyjątkowo wiele na trwającej rewolucji. Działania, które obserwujemy w Wielkiej Brytanii to inspirujący przejaw wspierania rozwoju technologii i sektora łączności mobilnej – komentuje Artur Chmielewski. Jak dodaje, należy pamiętać, że potencjał technologii nie tkwi jedynie w dużych sieciach łączności komórkowej.

 

– Innym ciekawym obszarem jest przemysł, gdzie sieci prywatne w modelu otwartym pozwalają m.in. na automatyzację procesów i wykorzystanie robotów na niespotykaną dotąd skalę. Agencja Digital Catapult wydała w kwietniu tego roku raport pt. “Industrial 5G A Toolkit for Business in a Digital Future”, w którym autorzy nie tylko wskazują na korzyści z wdrożeń prywatnego 5G, lecz także wyjaśniają, jak proces ten odpowiednio prowadzić. Jesteśmy dumni, ponieważ w dokumencie wymieniono IS-Wireless jako jednego z dostawców rozwiązań RAN dla przemysłu. Warto budować świadomość na temat zysków płynących z wdrożeń technologii 5G także wśród polskich firm – zaznacza ekspert IS-Wireless.

 

Dlaczego zakupy sprzętu IT warto zacząć od rozmowy z ekspertami AID, podkreśla Tomasz Ciesielski, Enterprise Channel Sales Manager w AB S.A – jeden z twórców projektu.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE