Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Oszczędna drukarka biurowa nadal jest potrzebna – testowaliśmy Canon MAXIFY GX6040

Najnowsze drukarki Canon z zasobnikami tuszu mają wszystkie funkcje, o które mogą prosić małe i średnie firmy, a także mnóstwo atramentu już w opakowaniu, gwarantując użytkownikowi duży zapas na start.

Canon MAXIFY GX6040 jest dostarczany z czterema butelkami z atramentem w pudełku – wystarczającymi na 6000 stron monochromatycznych lub 14 000 stron kolorowych. To naprawdę zawstydza stare drukarki atramentowe oparte na kartridżach, a także bije większość drukarek laserowych pod względem kosztów materiałów eksploatacyjnych na stronę. Duża ilość atramentu wyjaśnia również wyższą cenę urządzenia.

Canon wycenił swoją drukarkę atrakcyjnie w porównaniu z konkurencją. Co więcej, oferuje wysoką jakość wykonania i garść zaawansowanych funkcji, takich jak interfejs ekranu dotykowego, automatyczny podajnik dokumentów (ADF) na 50 arkuszy i skanowanie. Urządzenie radzi sobie z dużym obciążeniem, dzięki maksymalnemu miesięcznemu cyklowi pracy wynoszącemu 45 000 stron i drukuje na bardzo szerokiej gamie nośników, w tym na błyszczącym papierze fotograficznym.

 

Konstrukcja i wykonanie

Drukarki typu All-in-One są najczęściej przykładem biurowej nudy, ale w tej konstrukcji jest coś pociągającego. Zaokrąglony, biały plastik i duże okienka na zbiorniki z atramentem sprawiają, że Canon MAXIFY GX6040 wygląda nowocześnie i solidnie.

 

 

Urządzenie jest dość duże, z miejscem na 250 arkuszy w głównym podajniku papieru, 100 arkuszy w tylnym podajniku i kolejne 50 arkuszy w podajniku ADF.

Zbiorniki z atramentem są wystarczająco duże, aby pomieścić cały dodawany z drukarką atrament, co oznacza znacznie mniej przestojów w porównaniu z alternatywą w postaci kartridża. Nawet taca wyjściowa papieru jest większa niż zwykle i może pomieścić 100 arkuszy papieru.

 

 

Z przodu drukarki znajduje się dogodnie umiejscowiony port USB Host, natomiast z tyłu podłączany jest przewód USB do transmisji danych, przewód Ethernet i przewód zasilający.

 

 

Panel sterowania z ekranem dotykowym o przekątnej 6,9 cm jest odchylany, dzięki czemu można go łatwo obsługiwać pod dowolnym kątem.

W trakcie użytkowania drukarki miałem możliwość wymiany kasety konserwacyjnej. Cała operacja zajęła mi 3 minuty, włącznie z obejrzeniem filmiku instruktażowego na panelu dotykowym drukarki, który krok po kroku przeprowadził mnie przez ten proces.

 

Cechy i specyfikacja

Jako urządzenie 3 w 1, Canon MAXIFY GX6040 może drukować, skanować i kopiować.

Testowany egzemplarz ze średniej półki cenowej jest bardzo dobrze wyposażony i oprócz dwustronnego drukowania oferuje także skanowanie. Ma przyzwoitą pojemność na papier i może drukować na prawie każdym rodzaju nośnika do formatu A4. Obejmuje to koperty, etykiety, gruby papier o gramaturze do 275 g/m2, a nawet lekkie naprasowanki na tkaniny.

Urządzenie wyposażono w port USB Host, umożliwiający drukowanie z pamięci flash, a także wbudowaną łączność Wi-Fi. Nie ma modułu NFC, ale jest kompatybilne ze wszystkimi popularnymi protokołami bezprzewodowymi, takimi jak Apple AirPrint, Wireless Direct, Mopria i oczywiście PIXMA Cloud Link firmy Canon.

Przy maksymalnej rozdzielczości druku 600 x 1200 dpi, jakość druku kolorowego i fotograficznego nie jest tak wysoka, jak w przypadku drukarek fotograficznych Canon, ponieważ jest to przede wszystkim drukarka biurowa, choć oczywiście może drukować na papierze fotograficznym i w kolorze. Rozdzielczość skanera jest wyższa i wynosi 1200 x 1200 dpi. Prędkość drukowania wynosząca 24 strony na minutę jest dość szybka podczas drukowania czarno-białych stron w trybie jednostronnym. Tryb dwustronny nie jest dużo wolniejszy, ale w przypadku wydruków kolorowych prędkość spada do 15 stron na minutę.

ADF może przetworzyć stos 50 stron, kopiując je z prędkością około 12 stron na minutę. Dzięki trybowi automatycznego skanowania można szybko zeskanować dowolne dokumenty. To przydatna sztuczka, którą nie każde urządzenie wielofunkcyjne potrafi wykonać.

 

Konfiguracja i obsługa

Konfiguracja Canon MAXIFY GX6040 jest banalnie prosta – wystarczy ją podłączyć i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Ekran dotykowy ułatwia wprowadzenie hasła Wi-Fi, ale jeszcze szybszym sposobem na podłączenie drukarki do Internetu jest pobranie aplikacji towarzyszącej iOS/Android i użycie do tego smartfona. Aplikacja nosi nazwę Canon PRINT Inkjet/SELPHY i zapewnia bardzo intuicyjny sposób obsługi drukarki podczas skanowania i drukowania za pośrednictwem chmury.

 

 

Napełnianie zbiorników z atramentem to niezwykle proste zadanie, którego nie trzeba będzie powtarzać przez kolejne 14 000 kolorowych stron, ponieważ są one wystarczająco duże, aby pomieścić cały atrament z butelek. Butelki mają specjalnie zaprojektowane dysze, dzięki czemu nie wyleje się ani kropla, a duże okienka podglądu oznaczają, że od razu widać, ile atramentu pozostało w zbiornikach.

 

 

Odchylany ekran dotykowy zapewnia szybki i łatwy dostęp do wielu funkcji drukarki i jest dobrze widoczny pod każdym kątem. Wszystkie te cechy sprawiają, że Canon MAXIFY GX6040 jest urządzeniem łatwym w obsłudze.

 

Wydajność

Canon MAXIFY GX6040 przeszedł wszystkie nasze testy bez żadnych zacięć papieru, błędnych wydruków lub sklejonych arkuszy. Drukuje dość szybko w czerni i bieli, a także dość cicho przy 49 dB. Monochromatyczne strony tekstu wyglądają niezmiennie ostro i ciemno, nawet w trybie roboczym, który zwykle obniża jakość na rzecz szybkości. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że czarny atrament jest nakładany dość obficie w trybie wysokiej jakości, który doskonale nadaje się do tworzenia solidnych czarnych obiektów na stronie. Nasza czarna strona testowa nie wykazywała żadnych typowych poziomych linii ani szarości, które zwykle występują. W przypadku większości zadań drukowania opartych na tekście uważamy, że tryb roboczy będzie w pełni wystarczający.

Kolorowe dokumenty i zdjęcia na papierze fotograficznym również wyglądały czysto i bez poziomych linii.

 

 

Podsumowanie

Canon MAXIFY GX6040 ma wiele do zaoferowania. Jest dobrze zbudowany, łatwy w użyciu, kompleksowo wyposażony i wystarczająco wydajny dla domowego biura lub małej i średniej firmy. Główną atrakcją są oczywiście duże zbiorniki z atramentem do wielokrotnego napełniania i duża ilość atramentu, którą Canon umieścił w pudełku. Oznacza to, że nie musisz myśleć o zakupie większej ilości przez długi czas, a kiedy to zrobisz, będziesz mile zaskoczony kosztem zakupu tuszów w butelkach. Owszem, początkowa cena drukarki atramentowej jest wysoka, ale w dłuższej perspektywie pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE