Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Od futurystycznej wizji po wymierne efekty – “Concept Luna” ambitne cele ESG firmy Dell Technologies 

Technologia jest podstawą współczesnej gospodarki. Jako globalny lider branży, Dell Technologies odpowiada za sprzęt i rozwiązania dostarczane klientom na całym świecie. Z tego względu firma stawia na ambitne cele ESG, dążąc do wykorzystania bardziej zrównoważonych oraz pochodzących z recyklingu zasobów i maksymalizować odzysk zużytych produktów, co pozwoli zmniejszyć ilość odpadów i przedłużyć wykorzystanie istniejących materiałów.

Ambitne inicjatywy odpowiadają na globalną potrzebę zredukowania 54 mln ton e-odpadów wytwarzanych na świecie każdego roku. Dzięki swojej skali i zaangażowaniu Dell Technologies może poprowadzić branżę w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. W ostatnich latach prace Dell w zakresie zrównoważonego rozwoju zaowocowały ponad 430 zgłoszeniami patentowymi. Suma, potencjalnego wpływu tych inicjatyw, rozpatrywana w odniesieniu do zróżnicowanej linii produktów, jest więc ogromna.

 

jako inspiracja

Concept Luna, zaprezentowana dwa lata temu, to wizja technologii przyszłości, w której nic się nie marnuje. Prace Dell nad projektem zainspirowały i przyspieszyły wysiłek w projektowaniu wszystkich sprzętów z myślą o obiegu zamkniętym – od monitorów i laptopów, po serwery i pamięć masową.

 

Projekt „Concept Luna” stał się źródłem inspiracji dla zespołów w całej firmie i katalizatorem zmian w obszarach, takich jak: modułowa konstrukcja, projektowanie z myślą o naprawie, renowacja i recykling czy redukcja emisji poprzez pozyskiwanie bardziej zrównoważonych materiałów i energooszczędnych komponentów.

 

Projektowanie produktów z myślą o obiegu zamkniętym skupia się na utrzymaniu ich w obiegu tak długo, jak to możliwe. Inicjatywy Dell Technologies w tym zakresie dzielą się na cztery powiązane ze sobą obszary:

  • Modułowa konstrukcja. Dell wykorzystuje komponenty w postaci modułów, które montuje się ze sobą wewnątrz obudowy komputera jak klocki, bez użycia kleju czy śrub. Dzięki temu uzyskujemy również możliwość łatwej i szybkiej naprawy i modernizacji. Wydłużamy żywotność produktów i podzespołów. W nadchodzącym roku planowane jest wprowadzenie kolejnych modułowych komponentów, takich jak serwisowalne panele wyświetlaczy.
  • Redukcja emisji. Projektując rozwiązania Dell wykorzystuje energooszczędne komponenty i materiały zrównoważone. W ten sposób ogranicza ilość odpadów i zmniejsza zależność od nowo wydobywanych lub wytwarzanych surowców i tworzyw. Firma zwiększa wykorzystanie stali oraz aluminium z recyklingu oraz aluminium o niskiej emisji, a w 2024 roku planuje wprowadzenie recyklingowanego kobaltu do baterii laptopów. Dell rozwija także nowe łańcuchy dostaw dla materiałów, które spełniają standardy trwałości i wydajności, ale które nie są wykorzystywane obecnie w branży.
  • Inteligentna telemetria. Dell wykorzystuje narzędzia cyfrowe, takie jak analiza predykcyjna, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, a także cyfrowe punkty dostępu do diagnostyki urządzeń, co pomaga przedłużać żywotność komponentów.
  • Naprawianie, odnawianie, recykling. Firma oferuje usługi ułatwiające zwrot i recykling sprzętu, a także promuje łatwo dostępne naprawy. Pozwala to na łatwiejszy odzysk komponentów i materiałów, które mogą być ponownie użyte, odnowione i poddane recyklingowi.

 

Impuls do działania

Concept Luna przyspiesza pracę nad projektowaniem cyrkularnym w całym portfolio firmy. Wiedza i doświadczenie wyniesione z tego projektu znacząco wpłynęły na projektowanie cyrkularne w całym portfolio Dell. Inicjatywę doceniają także klienci, którzy podkreślają znaczenie równowagi między możliwościami naprawy a wydajnością, bezpieczeństwem, trwałością i niezawodnością.

Chociaż inicjatywa była z początku futurystyczną wizją, szybko stała się katalizatorem zmian pomagających w osiągnięciu ambitnych celów ESG i pozytywnego wpływu na biznes, społeczność i środowisko.

 

IT Reseller TV “Liderzy Branży” – “Będziemy rozwijać swoje kompetencje, żeby być jeszcze lepszym partnerem dla naszych odbiorców” – zgodnie podkreśla zespół Bechtle Direct Polska – Karolina Romańczuk, Bartłomiej Szponar, Łukasz Majda

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE