Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Nvidia przygotowuje nowe chipy AI dla chińskiego rynku

Nvidia oferuje obecnie klientom próbki swoich dwóch nowych chipów sztucznej inteligencji przeznaczonych na rynek chiński, powiedział jej dyrektor generalny Jensen Huang, starając się bronić swojej dominacji rynkowej w kraju zagrożonym obecnie przez amerykańskie ograniczenia eksportowe.

Huang nie wymienił nazw chipów ani klientów, a Nvidia dotąd nie odpowiedziała na prośbę o wyjaśnienia.

W listopadzie branżowy biuletyn “SemiAnalytics” donosił, że Nvidia przygotowuje się do wypuszczenia na rynek chiński trzech chipów – H20, L20 i L2. Chipy zawierają większość najnowszych funkcji Nvidii do pracy ze sztuczną inteligencją, ale zgodnie z analizą specyfikacji chipów przeprowadzoną w biuletynie, część ich mocy obliczeniowej została zmniejszona w celu zapewnienia zgodności z nowymi przepisami amerykańskimi.

Działalność Nvidii w Chinach ucierpiała po tym, jak Waszyngton rozszerzył w październiku środki kontroli eksportu, które obejmowały więcej ograniczeń w dostawach zaawansowanych chipów Nvidia do Chin. Huang przyznał podczas rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników finansowych, że w ostatnim kwartale działalność firmy w tym regionie znacznie się pogorszyła.

W czwartym kwartale finansowym, który zakończył się 28 stycznia, Nvidia odnotowała sprzedaż na rynku chińskim, w tym Hongkongu, na poziomie 1,9 miliarda dolarów.

 

Grupa AB z rewelacyjnymi wynikami! Dystrybutor podał dane kwartalne z Q4 2023

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE