Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Nvidia po raz pierwszy oficjalnie uznaje Huawei za głównego konkurenta

Nvidia po raz pierwszy wskazała Huawei jako swojego głównego rywala. Jak wynika ze zgłoszenia złożonego w środę do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd fińska firma konkuruje z amerykańską w kilku kategoriach, w tym chipów sztucznej inteligencji.

Huawei opracował serię chipów Ascend jako rywala dla linii chipów AI firmy Nvidia. Główny produkt chińskiej firmy, chip 910B, jest głównym rywalem dla chipu A100 firmy Nvidia, który pojawił się na rynku mniej więcej trzy lata temu.

Analitycy szacują, że wartość chińskiego rynku chipów AI wynosi 7 miliardów dolarów. W zeszłym roku agencja Reuters poinformowała, że chiński gigant wyszukiwania Baidu złożył zamówienie na chipy w Huawei przed szeroko oczekiwanymi nowymi przepisami wprowadzonymi przez rząd USA, zaostrzającymi ograniczenia dotyczące zaawansowanych chipów AI eksportowanych do Chin.

Firma z siedzibą w Santa Clara w Kalifornii podała, że Huawei konkuruje w dostarczaniu chipów przeznaczonych do rozwijania sztucznej inteligencji, takich jak procesory graficzne (GPU), jednostki centralne (CPU) i chipy sieciowe. Wskazała także Huawei jako firmę świadczącą usługi w chmurze, projektującą własny sprzęt i oprogramowanie w celu ulepszenia obliczeń AI.

Inni rywale wskazani w dokumencie przez Nvidię to Intel, Advanced Micro Devices, Broadcom i Qualcomm. Firma produkująca chipy zidentyfikowała także kilka dużych firm zajmujących się przetwarzaniem w chmurze, takich jak Amazon.com i Microsoft.

W czwartek akcje Nvidii zwyżkowały o 14% w notowaniach wczesnym popołudniem po tym, jak firma opublikowała prognozę przychodów, która przekroczyła szacunki konsensusu, w związku z utrzymującym się dużym popytem na sztuczną inteligencję.

 

Grupa AB z rewelacyjnymi wynikami! Dystrybutor podał dane kwartalne z Q4 2023

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE