Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Mobileye składa wniosek o IPO. Początkowa wycena to 1,4 miliarda dolarów.

Mobileye, spółka należąca do Intela, jest jednym z potentatów w obszarze technologii dla segmentu motoryzacji autonomicznej. Teraz dowiadujemy się, że spółka złożyła wniosek o IPO.

Złożenie wniosku na Giełdzie nie jest tu szczególnym zaskoczeniem, bowiem giełdowy debiut Mobileye został zapowiedziany przez Intela pod koniec ubiegłego roku. Firma z siedzibą w Jerozolimie w Izraelu poinformowała, że w 2021 r. osiągnęła przychody w wysokości 1,4 miliarda dolarów. Jednocześnie, zgodnie z piątkowym wnioskiem złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Mobileye zanotowało stratę netto w wysokości 75 milionów dolarów w tym samym okresie.  W 2020 r. przychody Mobileye wyniosły 967 mln USD, a strata netto wyniosła 196 mln USD. Jeszcze w marcu Reuters poinformował, że firma może być wyceniona nawet na 50 miliardów dolarów.

Mobileye instalowało już wielokrotnie swoje rozwiązania w samochodach, dokonując usprawnień w obszarze różnego stopnia autonomiczności pojazdów (foy. Intel)

Firma Mobileye poinformowała, że od lipca tego roku jej rozwiązania zostały zainstalowane w około 800 modelach pojazdów, a jej technologia system-on-chip została wdrożona w ponad 117 milionach pojazdów.

Założona w 1999 r. w Izraelu firma Mobileye weszła na giełdę w 2014 r. i była notowana na nowojorskiej giełdzie pod symbolem „MBLY”, dopóki w 2017 r. nie została przejęta przez Intela za 15,3 mld USD. Firmą kieruje Amnon Shahua, prezes i dyrektor generalny Mobileye i starszy wiceprezes Intela. Wiadomym jest, że po IPO Intel zachowa kontrolę nad firmą i będzie właścicielem wszystkich wyemitowanych akcji klasy B Mobileye. Izraelska firma będzie kontynuować współpracę z Intelem jako strategiczny partner po IPO, „współpracując przy projektach mających na celu rozwój komputerów i zaawansowanych technologii w sektorze motoryzacyjnym”.

W swoim wniosku prawnym Mobileye poinformowało, że zatrudnia około 3100 pracowników w ośmiu krajach, z czego około 80% pracowników zajmuje się badaniami i rozwojem, a około 2900 pracowników działa w Izraelu.

Ewolucja Programów Partnerskich – Zmiany w programach są niezbędne w myśl zasady “Kto nie idzie do przodu, ten się cofa”

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE