Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Ministerstwo Cyfryzacji i NASK współpracują nad poprawą cyberbezpieczeństwa przez wyborami do Parlamentu Europejskiego

Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową (NASK) podejmuje działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi oraz do Parlamentu Europejskiego.

Według resortu, konieczne jest nowe podejście do zwalczania dezinformacji, które staje się coraz bardziej powszechne. Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski wyraził zadowolenie z współpracy z NASK i zaufanie w kierownictwo Magdaleny Wilczyńskiej nad Pionem ochrony informacyjnej cyberprzestrzeni w NASK.

“Walka z dezinformacją będzie prowadzona w sposób niezależny od wpływów czy nacisków politycznych” – podkreślił minister, cytowany w komunikacie – “Analiza treści o charakterze politycznym pozostanie jednym z obszarów badań, zawsze jednak inicjowana będzie przez NASK.”

Magdalena Wilczyńska, szefowa Pionu ochrony informacyjnej cyberprzestrzeni w NASK, zauważyła, że internet jest coraz częściej zanieczyszczany przekazami inspirowanymi przez służby rosyjskie: “Ostatnia kampania wyborcza pokazała też, że nastąpiło przeniesienie tych narracji na rynek krajowy – to autorzy wewnętrzni powielali te przekazy”

Wilczyńska przedstawiła plan działań związanych z cyberbezpieczeństwem wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w czerwcu br. Wśród nich są szkolenia w zakresie dezinformacji wyborczej adresowane do kandydatów oraz urzędników, także samorządowych. Planowane jest także utrzymanie systemu szybkiego wykrywania i reagowania na dezinformację w weekendy wyborcze, we współpracy z platformami internetowymi. Dodatkowo, planuje się ustalenie ścieżki komunikacji o zdarzeniach związanych z wyborami oraz usprawnienie współpracy z przedstawicielami serwisów internetowych takich jak Meta, Google, czy TikTok, w celu szybkiej reakcji na treści dezinformacyjne.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE