Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Minister Cyfryzacji zapowiada strategię cyfrową dla Polski

Ministerstwo Cyfryzacji ogłasza plany przedstawienia strategii cyfrowej dla Polski po wakacjach, ogłosił wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

Wygląda na to, że w Ministerstwie Cyfryzacji trwają realne prace nad dokumentem, który miałby stanowić ramy dla cyfrowej aktywności państwa i jego instytucji. W trakcie konferencji prasowej Gawkowski powiedział:

„Przed nami to, co zostanie uchwalone – czyli realizacja ustaw – ale jednocześnie zapowiedzi dotyczące nowych, bardzo ważnych dla polskiego państwa projektów, m.in. dotyczących sztucznej inteligencji i dotyczących też budowania zakresu kompetencji cyfrowych i przede wszystkim – strategia cyfrowa. Ta strategia cyfrowa zostanie przedstawiona po wakacjach, również do konsultacji społecznych”.

 

„Chcemy, żeby w 2025 roku były jasne wytyczne dotyczące tego, jak i gdzie Polska widzi swoje cele cyfrowe w następnych latach, jak i gdzie powinniśmy ‘dodać gazu’, a co powinno być naszym elementem takiego mocnego w Europie chwalenia się z osiągnięć, które już za nami. I przede wszystkim – odpowiedzi na pytania: jak dobrze wykorzystać energię biznesu, odpowiedzialność obywateli i pracę resortu na rzecz budowania silnej kompetencyjnie marki – cyfrowa Polska. Bo to jest dla nas coś, co stanowi fundament takiego pozytywnego myślenia o przyszłości” – dodał wicepremier.

 

Nie ma chyba większych wątpliwości, że Polska potrzebuje przemyślanej, dobrze skonsultowanej społecznie strategii cyfrowej. Gdy tylko będzie dostępnych więcej informacji nt. powstającego dokumentu, z pewnością opiszemy go na IT Reseller.

 

“Nasza współpraca z HP trwa od 22 lat i jest oparta nie tylko na relacji biznesowej, ale również na zaufaniu” – podkreślają Patrycja Gawarecka i Zbigniew Mądry komentując wygraną AB S.A. na gali HP Partner Excellence Award 2023

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE