Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Microsoft planuje uruchomić nowe centrum sztucznej inteligencji, skupiające się na rozwoju produktów i badaniach

Microsoft ogłosił plany dotyczące nowego centrum sztucznej inteligencji w Londynie, skupiającego się na rozwoju produktów i badaniach. 

Choć nie wiadomo, ile miejsc pracy utworzy nowe centrum, ogłoszenie jest konsekwencją niedawnego zobowiązania Microsoftu do zainwestowania 2,5 miliarda funtów w infrastrukturę centrów danych i poprawę umiejętności w zakresie sztucznej inteligencji w całej Wielkiej Brytanii.

Jako główny sponsor OpenAI, Microsoft jest światowym liderem w szybko rozwijającej się technologii. Jednak w ciągu ostatnich 18 miesięcy w Europie rywalizacja o talenty związane z sztuczną inteligencją zaostrzyła się.

Microsoft może próbować pozyskać ekspertów z innych firm (tak jak DeepMind lub OpenAI) zajmujących się sztuczną inteligencją, aby obsadzić swoją nową jednostkę. Ruch ten oznacza także zwycięstwo Wielkiej Brytanii, która od czasu zorganizowania w listopadzie pierwszego na świecie globalnego szczytu dotyczącego bezpieczeństwa sztucznej inteligencji stara się wzmocnić swoją pozycję superpotęgi technologicznej.

W zeszłym miesiącu Microsoft zatrudnił współzałożyciela DeepMind, Mustafę Suleymana, do prowadzenia wewnętrznego działu Microsoft AI. Suleyman opuścił niedawno utworzoną firmę Inflection AI i dołączył do Microsoftu, zabierając ze sobą dziesiątki pracowników. Spotkało się z krytyką ze strony niektórych kręgów, ponieważ przeniesienie personelu oznaczało, że Microsoft uniknął kontroli regulacyjnej, która zwykle wiąże się z tradycyjnym przejęciem.

 

Microsoft i Quantinuum twierdzą, że nastąpił przełom w obliczeniach kwantowych

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE