Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Microsoft i Quantinuum twierdzą, że nastąpił przełom w obliczeniach kwantowych

Microsoft i Quantinuum oświadczyły w środę, że osiągnęły kluczowy krok w uczynieniu komputerów kwantowych komercyjną rzeczywistością, czyniąc je bardziej niezawodnymi.

Posunięcie to jest najnowszym krokiem w wyścigu o udoskonalenie obliczeń kwantowych, w którym firmy technologiczne, takie jak Microsoft, Google i IBM, przepychają się zarówno ze sobą wzajemnie, jak i z innymi państwami. Celem tego konkurowania jest stworzenie maszyn, które wykorzystują mechanikę kwantową, dzięki czemu mogłyby zagwarantować znacznie większe prędkości niż konwencjonalne komputery oparte na krzemie.

Jednak podstawowa jednostka komputerów kwantowych – zwana “kubitem” – jest szybka, ale wybredna, generując błędy danych, jeśli komputer kwantowy zostanie nawet nieznacznie zakłócony. Aby rozwiązać ten problem, badacze kwantowi często budują więcej fizycznych kubitów niż potrzeba i wykorzystują techniki korekcji błędów, aby uzyskać niezawodne i użytecznie kubity.

Microsoft i Quantinuum ogłosiły, że dokonały przełomu w tej dziedzinie. Microsoft zastosował napisany przez siebie algorytm korekcji błędów do fizycznych kubitów Quantinuum, uzyskując około czterech niezawodnych kubitów z 30 fizycznych.

Jason Zander, wiceprezes Microsoftu ds. misji strategicznych i technologii, powiedział, że jest to najlepszy stosunek niezawodnych kubitów z chipu kwantowego, jaki kiedykolwiek wykazano.

“Przeprowadziliśmy ponad 14 000 indywidualnych eksperymentów bez ani jednego błędu. To nawet 800 razy lepiej niż cokolwiek w historii” – powiedział Zander w wywiadzie dla agencji Reuters.

Microsoft planuje udostępnić tę technologię swoim klientom korzystającym z chmury obliczeniowej w nadchodzących miesiącach.

 

OVHcloud inauguruje komputer kwantowy i ogłasza nowy program edukacyjny wspierający europejski ekosystem technologii kwantowej

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE