Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Microsoft ogłasza inwestycję równą 2,9 miliarda dolarów w rozbudowę swojej infrastruktury chmury i sztucznej inteligencji

Microsoft poinformował, że w ciągu dwóch lat zainwestuje 2,9 miliarda dolarów w rozbudowę swojej infrastruktury chmury i sztucznej inteligencji w Japonii. Jest to najnowsze działanie w ramach zagranicznych ekspansji dużych firm technologicznych.

Operatorzy serwerów rozbudowują swoje centra danych i zasoby do przetwarzania w chmurze na całym świecie, aby wesprzeć rozwój aplikacji i obciążeń AI po wprowadzeniu ChatGPT pod koniec 2022 roku. Działanie mają na celu wspieranie rozwoju AI.

Największa od 46 lat inwestycja w ramach działalności Microsoftu w Japonii zostanie przeznaczona także na przeszkolenie trzech milionów ludzi w zakresie sztucznej inteligencji i utworzenie laboratorium Microsoft Research Asia w Tokio.

Jednostka chmurowa Amazon.com inwestuje 10 miliardów dolarów w Mississippi i kolejne 5,3 miliarda dolarów w Arabii Saudyjskiej w centra danych w tych regionach. Google buduje centrum danych na obrzeżach Londynu za miliard dolarów.

Należące do Microsoftu Azure, jednostka Alphabet Google Cloud i Amazon Web Services to trzy największe firmy zajmujące się przetwarzaniem w chmurze na świecie.

 

Microsoft planuje uruchomić nowe centrum sztucznej inteligencji, skupiające się na rozwoju produktów i badaniach

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE