Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Microsoft inwestuje 1,5 mld USD w firmę zajmującą się sztuczną inteligencją

Microsoft zainwestuje 1,5 miliarda dolarów w mniejszościowy pakiet udziałów w G42, firmie zajmującej się sztuczną inteligencją w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Firmy zapowiedziały, że będą wspólnie opracowywać i dostarczać rozwiązania AI z Microsoft Azure do różnych branż i rynków na Bliskim Wschodzie, w Azji Środkowej i Afryce. W ramach umowy Brad Smith z Microsoftu obejmie miejsce w zarządzie G42. Umowa obejmuje również wspólne utworzenie funduszu o wartości 1 miliarda dolarów dla programistów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w celu wspierania sztucznej inteligencji.

Partnerstwo jest poparte gwarancjami złożonymi rządom Stanów Zjednoczonych i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, że zapewnią odpowiedzialne i bezpieczne wdrażanie sztucznej inteligencji oraz zgodność z międzynarodowymi standardami handlu, bezpieczeństwa i uczciwości biznesowej.

 

 

Zgodnie z warunkami partnerstwa G42 oświadczyło, że rozszerzy swoje zaangażowanie we wdrażanie ofert Microsoft Cloud i migrację swojej platformy danych i infrastruktury cyfrowej do Microsoft Azure. Model języka arabskiego Jais firmy G42 będzie również dostępny w katalogu modeli AI platformy Azure. Firmy twierdzą, że model ten zaoferuje ponad 400 milionom osób mówiących po arabsku możliwość korzystania z generatywnej sztucznej inteligencji. G42 po raz pierwszy ogłosiła, że w lipcu 2023 roku wyda 900 milionów dolarów na rozwój Jaisa wykorzystującego chipy Cerebras.

Założona w 2018 r. spółka G42 to firma z siedzibą w Abu Zabi, zajmująca się sztuczną inteligencją i przetwarzaniem w chmurze, która oferuje rozwiązania dla sektora naftowego i gazowego, a także rządowego, opieki zdrowotnej i finansowego. Właścicielem G42 jest syn Zayeda bin Sultana Al Nahyana, założyciela Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Firma niedawno nawiązała współpracę z kenijską firmą EcoCloud w celu budowy geotermalnego centrum danych w Kenii. Pozostałe centra danych G42 działają w ramach Khazna Group, nazwanej na cześć firmy, która nabyła centra danych Khazna w ramach joint venture z Grupą Etisalat w 2021 roku. Khazna Group jest obecnie największym dostawcą centrów danych w regionie, obsługującym 12 centrów danych.

Microsoft i G42 nawiązały w zeszłym roku współpracę w celu utworzenia suwerennej platformy chmurowej, aby wykorzystać i rozszerzyć wykorzystanie obiektów Khazna.
Core42 i M42, dwie spółki zależne G42, również współpracowały z Microsoft w celu przeniesienia centrum danych First Abu Dhabi Bank do Azure i analizy danych do badań biomedycznych przy użyciu platformy Terra.

 

Microsoft podczas uroczystej gali Channel Connect 2024 nagrodził najlepsze firmy partnerskie w Polsce!

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE