Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Microsoft Channel Connect 2024: “Łączenie kanałów jest dla nas bardzo ważną funkcją, ponieważ mamy możliwość zjednoczenia ekosystemu” – twierdzi Chris Papaphotis, Microsoft

Tegoroczny Microsoft Channel Connect odbył się w warszawskiej restauracji Concept 13. Tak duży lokal był konieczny, aby zmieścić dużą liczbę zaproszonych gości. Wśród tych po stronie organizatora znalazł się m.in. Chris Papaphotis, Senior Director, Device Partner Sales, Central & Eastern Europe, Middle East & Africa w Microsoft.

Liczba partnerów firmy Microsoft w Polsce jest znacząca. Nie bez przyczyny. Od systemów operacyjnych Windows działających na większości komputerów osobistych, przez popularne aplikacje biurowe, aż po bogatą ofertę chmurową – Microsoft ma niemało propozycji dla bardzo zróżnicowanych odbiorców. Za tym, oczywiście, podąża wyjątkowo szeroki wpływ na rynek. Dziś, kiedy tematem numer jeden w branży jest sztuczna inteligencja, to właśnie Microsoft jest jednym z liderów tego trendu. 

“Łączenie kanałów jest dla nas bardzo ważną funkcją, ponieważ mamy możliwość zjednoczenia ekosystemu. Sprowadzamy naszych dystrybutorów, naszych partnerów w zakresie fuzji i przejęć, naszych partnerów pierwszego poziomu, aby zbadać, jakie są trendy na rynku, ale co najważniejsze, jakie są możliwości, które faktycznie możemy wspólnie wykorzystać. Dla nas jest to bardzo wyjątkowy moment” – podkreślił Chris Papaphotis, Senior Director, Device Partner Sales, Central & Eastern Europe, Middle East & Africa w Microsoft – “To bardzo wyjątkowy moment, ponieważ mamy zbieżne siły. Pierwszą i najważniejszą jest sztuczna inteligencja z Microsoft Copilot. (…) Drugi obszar to oczywiście fakt, że właśnie tu, w Polsce, mamy ogromną szansę na odświeżenie urządzeń. Mamy ponad 3 miliony komputerów, na których obecnie działa system Windows 10 i na których nie będzie można dokonać aktualizacji do systemu Windows 11. Przewidujemy, że do października 2025 r., kiedy to zakończy się wsparcie, musimy mieć pewność, że te urządzenia wyjdą z rynku i otrzymamy kilka nowych urządzeń z systemem Windows 11. Oczywiście w systemie Windows 11 chodzi nie tylko o sztuczną inteligencję, ale także o bezpieczeństwo i ulepszenia produktywności, jakie może zapewnić”

 

 

Microsoft ma szeroki kanał partnerski oraz dość unikalną pozycję na rynku. Amerykański producent oprogramowania, zwłaszcza w erze AI, ma wiele do udowodnienia. Ze swoim wpływem na środowisko oprogramowania biurowego, popularność systemów Windows oraz pokaźne znaczenie na rynku chmury, prognozowana przez Microsoft świetlana przyszłość, może rzeczywiście okazać się faktem.

 

Microsoft podczas uroczystej gali Channel Connect 2024 nagrodził najlepsze firmy partnerskie w Polsce!

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE