Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

LG Display po spadku popytu poza sezonem odnotowuje kwartalną stratę

Firma LG Display odnotowała sześć kolejnych kwartalnych strat, zanim w czwartym kwartale 2023 r. zaobserwowała zysk ze względu na wzrost sezonowego popytu na koniec roku.

Teraz producent płaskich ekranów ponownie odnotował stratę operacyjną w pierwszym kwartale w konsekwencji osłabienia popytu na duże panele wyświetlaczy do telewizorów i małe panele do smartfonów.

LG Display pracuje nad zmianą swojego portfolio biznesowego, tak aby na wyniki finansowe w mniejszym stopniu wpływały cykle sezonowe kolejki górskiej, oświadczyli w czwartek dyrektorzy firmy.

„Pomimo utrzymującej się niepewności i zmienności rynku oraz otoczenia zewnętrznego, zwiększymy udział produktów z najwyższej półki i skoncentrujemy możliwości naszej firmy na poprawie naszej struktury kosztów” – powiedział Sung-hyun Kim, dyrektor finansowy LG Display.

Dostawca Apple’a odnotował stratę operacyjną w kwocie 469 miliardów wonów (341 milionów dolarów) za kwartał styczeń-marzec po ogłoszeniu zysku w poprzednim kwartale. Wynik można porównać ze stratą w wysokości 1,1 biliona wonów rok wcześniej, wciąż był jednak lepszy od straty prognozowanej przez LSEG SmartEstimate o wartości 630 miliardów wonów.

Zarząd LG Display ograniczył inwestycje, skupił się na projektach uzgadnianych z klientami, zamiast na produkcji gotowych produktów, a także ograniczył produkcję wyświetlaczy LCD, która musi stawić czoła taniej konkurencji ze strony chińskich rywali, twierdzą dyrektorzy.

Tegoroczna inwestycja wyniesie około 2 biliony wonów, w porównaniu z 3,6 biliona wonów w roku ubiegłym, a firma twierdzi, że zamierza dokonać zwrotu w drugiej połowie roku poprzez zwiększenie produkcji wysokiej klasy produktów OLED. Firma LG Display wystawiła również na sprzedaż w Guangzhou w Chinach, swój ostatni zakład produkcyjny dużych paneli LCD stosowanych w telewizorach.