Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Laptopy MacBook dodane do programu Self Service Repair. Koniec z ograniczeniami serwisowymi? Niezupełnie.

Apple, całkiem zasłużenie, miało przez długi czas opinię producenta, który nieszczególnie sprzyja naprawom urządzeń. Polityka “popsuło się -> kup nowe” nie do końca jednak sprzyja ekologicznej narracji giganta z Cupertino. Teraz firma podjęła kolejny krok oddając użytkownikom laptopów możliwość naprawy samodzielnej. 

Pod koniec ubiegłego roku Apple ogłosił program samoobsługowej naprawy, który zapewni klientom dostęp do części, narzędzi i szczegółowych instrukcji naprawy produktów Apple. W kwietniu uruchomiono program w USA. Wówczas objęto nim smartfony: iPhone’a 12, iPhone’a 13 i iPhone’a SE 2022. Apple właśnie zaktualizował swój program Self Service Repair o części i instrukcje naprawcze dla wszystkich modeli MacBooków z układami M1, w tym 13-calowego MacBook Air oraz 13, 14 i 16-calowe modele MacBooka Pro.

Instrukcje naprawy są dość długie i pokazują, jak naprawić niektóre elementy komputerów, w tym klawiatury czy wyświetlacza, jak dokonać wymiany baterii, zmienić gładzik i jak wymienić poszczególne moduły, takie jak MagSafe, Touch ID i komponenty USB-C, które mogą zużyć się lub zepsuć się z biegiem czasu. Producent udostępnił także części służące do napraw, a także stosowne narzędzia.

Apple oczywiście nie rezygnuje z usług serwisowych. To, czy zdecydujemy się na samodzielną naprawę, czy powierzymy ją serwisowi producenta będzie zależeć od samej naprawy i tego, jak pewnie czujemy się w obszarze umiejętności serwisowych. Jednocześnie, naprawiając samemu, bierzemy na siebie ryzyko związane z naprawą. Niestety, program Self Service Repair jest dostępny jedynie w USA.

 

NVIDIA Hopper H100 z rdzeniem Tensor 4. generacji jest dwa razy szybszy zegar w zegar

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE