Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Kanadyjska firma Ploopy, udostępniła projekt słuchawek stereo do druku 3D

Kanadyjska firma Ploopy chce się zapisać, jako jedna z pierwszych, która zaoferowała słuchawki do druku 3D w modelu open-source. Producent chwali się, że ich rozwiązanie zapewnia jakość studyjnych monitorów o liniowym paśmie przenoszenia.

Słuchawki są już dostępne w kilku formach w sklepie Ploopy. Można dostać pełny zestaw komponentów za 150 dolarów kanadyjskich, ale sami musimy złożyć sobie słuchawki, włącznie z wydrukowaniem obudów i polutowaniem poszczególnych komponentów, lub w pełni zmontowany zestaw słuchawek za 300 CAD. Jest nawet zestaw do odświeżania słuchawek z nowymi częściami wyściełającymi, jak pady słuchawek, które przydadzą się do konserwacji.

Co ważne, jak przystało na projekt oparty na społeczności open source, nie musisz niczego kupować. Ploopy udostępnia linki do kodu źródłowego, dokumentacji i wszystkich instrukcji jak poskładać ten zestaw.

Co więc dostaniesz, jeśli zrobisz lub kupisz te słuchawki? Ploopy jest dość pewne swoich audiofilskich twierdzeń, a jest to prawdopodobnie spowodowane wsparciem audiofilskiej społeczności Reddit, która napędzała projekt od koncepcji do stworzenia. Twierdzi, że słuchawki o otwartej konstrukcji i z przetwornikiem planarmo-magnetycznym wraz z wbudowanym DAC i EQ mogą zaoferować słuchaczom studyjną jakość dźwięku. Za tym twierdzeniem kryje się wykorzystanie drukowanych w 3D komponentów obudowy oraz cyfrowe przetwarzanie sygnału zapewnione przez DAC PCM3060. DAC i kontroler RP2040 doskonale współpracują, aby dostarczyć sygnał dźwiękowy o próbkowaniu 192 kHz / 24 bit.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE