Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

“Jesteśmy w wielu obszarach technologicznych – Eksperymentujemy, wdrażamy dużo nowoczesnych rozwiązań, przetwarzamy dużo informacji, w tym live” – wskazuje Rafał Klysiewicz, Head of IT Operations w Grupie Żabka

HPE GreenLake Day to wydarzenie, które w 2023 roku skupiało się nie tylko na tematyce chmury, ale też innych wiodących trendów technologicznych. Wśród liderów zastosowania technologii w codziennym życiu jest jeden, który, dla wielu, może być nieco niespodziewanym. 

Robiąc zakupy w popularnej sieci sklepów “Żabka” raczej nie zastanawiamy się nad technologią działającą “w tle”. Poznańska firma powinna być dziś postrzegana nie tylko jako potentat handlowy, ale też jako biznes technologiczny. Dlatego też obecność szefa operacji IT w Grupie Żabka, Rafała Klysiewicza, podczas tegorocznego HPE GreenLake Day.

 

“Jesteśmy w wielu obszarach technologicznych. Eksperymentujemy, wdrażamy dużo nowoczesnych rozwiązań, przetwarzamy dużo informacji, w tym live” – wyjaśnia Rafał Klysiewicz, Head of IT Operations w Grupie Żabka Polska – “Najlepszy przykład to przetwarzanie paragonów. Przetwarzamy je w chmurze prywatnej, a dostawcą tej chmury jest HPE. Dobrym przykładem wykorzystania technologii w chmurze jest Żabka Nano. Żabka Nano wykorzystuje przetwarzanie hybrydowe. Dużo przetwarzamy na miejscy, w sklepie, dane które są efektem tego przetworzenia są wysyłane do chmury”

 

 

Żabka to dziś de facto firma technologiczna, szukająca sposobów na wykorzystanie nowoczesnych technologii by skuteczniej usprawniać biznes handlowy. Z racji franczyzowego modelu części handlowej można uznać, że dziś dział IT jest jednym z najbardziej istotnych w rozwoju tej firmy.

 

Zapraszamy też do zobaczenia innych materiałów z wydarzenia HPE GreenLake Day, szczególnie polecamy wypowiedź podkreśla Wojciecha Stramskiego, prezesa zarządu Beyond.pl “Widzimy, że Polska podąża za zmianami (…) Polskie firmy mogą być mądrzejsze i wybierać rozwiązania hybrydowe”

HPE GreenLake Day “Widzimy, że Polska podąża za zmianami (…) Polskie firmy mogą być mądrzejsze i wybierać rozwiązania hybrydowe” – podkreśla Wojciech Stramski, prezes zarządu Beyond.pl

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE