Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Jak zmienić świat na lepsze przy pomocy Internetu? Wyniki konkursu What’s Your Story organizowanego przez firmę Trend Micro

Zakończyła się właśnie druga polska edycja konkursu „What’s Your Story?” organizowana przez firmę Trend Micro w ramach globalnego programu Internet Safety for Kids and Families (ISKF). W gronie zwycięzców znalazło się czworo dzieci w wieku 10-17 lat. Jury konkursu zdecydowało się przyznać również specjalne wyróżnienie dla jednej z prac.

Ideą konkursu jest umożliwienie młodzieży oddania głosu w globalnej dyskusji na temat bezpiecznego i właściwego korzystania z Internetu. Stąd też pytanie konkursowe – Jak mógłbyś wykorzystać Internet, by pomagać innym i zmieniać świat na lepszy? – które skłoniło dzieci do przemyśleń na temat tego w jaki sposób robić to odpowiedzialnie.

 

Internet jest dziś kojarzony przez dzieci i młodzież najczęściej z nieograniczonym dostępem do wiedzy, całej biblioteki filmów, gier i muzyki dostępnej za jednym kliknięciem oraz licznych komunikatorów umożliwiających stały kontakt z bliskimi i znajomymi. To też nadal żywa w naszej pamięci nauka i praca zdalna. W Internecie można się bawić, uczyć i pracować zdalnie, często również zarabiać. Ale Internet ma dużo więcej do zaoferowania — zmienia świat od ponad 50 lat, pomaga w rozwoju świata i ludzi – mówi Anna Falkowska, wolontariuszka ISKF w Polsce. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na zadanie konkursowe, które pozwala oddać dzieciom głos w dyskusji na temat tego, w jaki sposób możemy wykorzystać Internet, żeby uczynić świat lepszym.

 

 

Na pytanie konkursowe można było odpowiedzieć w formie 2-minutowego video – filmu z akcją na żywo lub animacji – lub przygotowując plakat – przy użyciu farb, kredek lub dowolnej techniki manualnej. Filmy i plakaty, które zostały obejrzane przez największą liczbę widzów trafiły na listę finałową i zostały ocenione przez jury, w skład którego weszli przedstawiciele programu Internet Safety For Kids, a także partnerzy konkursu: Allegro, Cinema City, Cyber Women Community, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Instytut Przyszłości im. Stanisława Lema oraz superTATA.tv.

Wśród zwycięzców znaleźli się:

  • w kat. plakat: Michał z czwartej klasy w SP w Barcicach
  • w kat. video, praca indywidualna: 13-letnia Wiktoria z Młodzieżowego Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim
  • w kat. video, praca grupowa: Marysia i Zosia z pierwszej klasy IV LO im. Staszica w Sosnowcu

Nagroda specjalna dla pracy grupowej trafiła z kolei do siedmioosobowego zespołu dzieci w wieku 10-12 lat z pracowni animacyjno-filmowej Młodzieżowego Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim. Wszystkie prace zwycięzców dostępne są na stronie: whatsyourstory.trendmicro.pl.

 

Idea konkursu

Główną ideą konkursu i całego programu Internet Safety for Kids & Families jest przede wszystkim edukacja. Co roku dzieci otrzymują inne wyzwanie: muszą odpowiedzieć na zadane pytanie konkursowe w formie plakatu lub dwuminutowego filmu, aby przekonać nie tylko jury, ale także zdobyć głosy publiczności. Muszą wykazać się kreatywnością, zadbać o właściwy przekaz, a przy tym pamiętać o poszanowaniu praw autorskich przy wykorzystywaniu w swoich pracach muzyki czy zdjęć.

Konkurs organizowany jest lokalnie w 9 krajach, między innymi w Stanach Zjednoczonych i Japonii. W Polsce tegoroczna edycja była już drugą, a poziom nadesłanych prac pozwala wysnuć pozytywne prognozy na kolejne, podobne akcje.

 

Microsoft wybuduje kolejne data center w Europie – chociaż uzyskanie zgód było nadzwyczaj trudne.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE