Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Intel przegrał spór prawny o patenty i otrzymał szeroki zakaz sprzedaży procesorów w Niemczech 

Intel przegrał spór patentowy w Niemczech i nie może już sprzedawać niektórych procesorów w tym kraju. Być może nie jest to jeszcze koniec sprawy. Jak podaje “Financial Times”, Intel poniósł porażkę prawną w procesie patentowym o odczuwalnych konsekwencjach. Odtąd firma Intel nie może już sprzedawać niektórych procesorów w Niemczech, ponieważ rzekomo naruszają one patenty R2 Semiconductor.

Spór skoncentrowany jest wokół pewnego rodzaju technologii zasilania procesorów. Niedawne zwycięstwo w Sądzie Rejonowym w Düsseldorfie jest następstwem zakończonego sukcesem postępowania w grudniu 2023 r., które potwierdziło ważność patentu R2.

Rzecznik Intela określił R2 jako firmę, której działalność biznesowa polega wyłącznie na sporach prawnych. R2 zaprzeczył temu oskarżeniu, twierdząc, że Intel był pierwotnie zainteresowany inwestycją w R2, ale wycofał się z negocjacji na krótko przed osiągnięciem porozumienia w 2015 roku. Zakaz sprzedaży wydany przez Sąd Okręgowy w Düsseldorfie nie obejmuje, przynajmniej na razie, żadnych fabrycznie nowych procesorów, a jedynie modele z generacji Ice Lake, Tiger Lake i Alder Lake oraz Xeon procesory z generacji Ice Lake.

Ponieważ zakaz sprzedaży dotyczy tylko Niemiec, Intel może mieć mniej problemów ze starymi zapasami. Problemy mogą pojawić się na przykład, jeśli (specjalni) użytkownicy będą potrzebować starszego procesora jako zamiennika. Oprócz zakazu sprzedaży firma Intel ma również obowiązek przekazać R2 informacje o produktach sprzedawanych w Niemczech, których dotyczy zakaz sprzedaży. Intel zapowiedział, że podejmie próbę odwołania się od zakazu.

 

Fabryka Intela w Polsce zagrożona?

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE