Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Intel potwierdził podczas Intel AI Summit, że Microsoft Copilot będzie wkrótce działać lokalnie, na komputerach PC

Usługa Copilot firmy Microsoft będzie wkrótce działać lokalnie na komputerach PC, a nie w chmurze, co zostało potwierdzone podczas Intel AI Summit w Tajpej.

Copilot będzie wkrótce działać lokalnie na komputerach PC – podano podczas wydarzenia w Tajpej. Przedstawiciele firmy Intel wspomnieli także o wymogu wydajności na poziomie 40 TOPS dla komputerów PC nowej generacji ze sztuczną inteligencją. Komputery spełniające te wymagania są już dostarczane, ale to dopiero pierwsza fala inicjatywy AI PC. Warto zauważyć, że NPU znajdujące się w procesorach Intel Meteor Lake oferuje do 34 TOPS, podczas gdy konkurencyjna platforma AMD Ryzen ma NPU z 39 TOPS. Oznacza to, że oba nie spełniają wymagań Microsoftu. Qualcomm natomiast wprowadzi na rynek w tym roku swoje chipy X Elite z NPU wydajności 45 TOPS.

Współpraca Intela i Microsoftu może rzeczywiście przynieść szybsze wprowadzenie AI do maszyn codziennego użytku. Obie firmy wspólnie zdefiniowały czym jest AI PC. Ich zdaniem ma to być komputer wyposażony w jednostkę przetwarzania neuronowego (NPU), procesor, układ graficzny, Copilot firmy Microsoft i fizyczny klawisz Copilot bezpośrednio na klawiaturze.

 

“Nie ma efektów bez ciężkiej pracy. Jesteśmy tu dla Państwa i razem z Wami gotowi do podjęcia wyzwań!” – podkreślił Andrzej Sowiński, Dyrektor Zarządzający HP Inc Polska na gali HP Partner Excellence Award 2023

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE