Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Intel kupuje firmę projektującą układy elektroniczne Habana Labs za 2 miliardy dolarów. Gigant z Santa Clara coraz silniej idzie w stronę AI.

Intel wydał dziś rano oświadczenie, w którym poinformował, że nabywa firmę Habana Labs, izraelski producent chipów AI. Transakcja, o wartości około 2 miliardów dolarów, to najnowsza część wielkich inwestycji Intela w sztuczną inteligencję. Wcześniej “niebiescy” kupili m.in. Nervana Systems i Movidius.

W lipcu Habana zaprezentowała swój procesor AI Gaudi, który, jak obiecał startup z Tel Awiwiu, jest w stanie pokonać pod względem skuteczności systemy oparte na GPU z około czterokrotną przewagą. Mówiło się, że firma jest od jakiegoś czasu na zakupowym celowniku  Intela, co teraz okazuje się faktem. Zakup kosztuje Intela sporo, bo 2 miliardy dolarów, ale docelowo ma się zwrócić.

Zyski oparte na AI już teraz nie są małe, a z całą pewnością będą rosły. Tylko w 2019 r., jak podaje Intel, firma spodziewa się wygenerować ponad 3,5 mld dolarów przychodów opartych na sztucznej inteligencji, co ma być wartością o 20% większą w porównaniu do poprzedniego roku.

Prezes Habana Labs Avigdor Willenz (Fot: Eyal Toueg/Intel Corporation)

„Przejęcie to stanowi postęp w naszej strategii dotyczącej sztucznej inteligencji, polegającej na dostarczaniu klientom rozwiązań odpowiadających każdej potrzebie wydajności – od inteligentnej krawędzi po centrum danych” – powiedział Intel EVP Navin Shenoy w komunikacie – „Mówiąc ściślej, firma Habana to boost dla naszej oferty sztucznej inteligencji dla centrum danych za pomocą wysokowydajnej rodziny procesorów szkoleniowych i standardowego środowiska programistycznego, aby sprostać zmieniającym się obciążeniom sztucznej inteligencji”.

Na razie Intel twierdzi, że Habana będzie działać jako niezależna jednostka biznesowa, która utrzyma obecny zespół zarządzający, a działalność nadal będzie się opierać głównie w Izraelu. Prezes Habana Avigdor Willenz pozostanie w strukturach w roli doradczej. Ciąg Intela w stronę AI jest bardzo wyraźny, a dostrzegalny staje się nie tylko w rozwiązaniach dla centrów danych. Nawet w nowych procesorach Ice Lake znajdziemy tzw. DL Boost, mechanizm wspomagający obliczenia dla AI.

https://itreseller.com.pl/itrnewpremiera-procesorow-intel-ice-lake-core-generacji-10-do-laptopow-juz-sa-i-przynosza-mase-nowosci/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE