Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

IDC: Urządzenia z systemem operacyjnym ChromeOS po raz pierwszy wyprzedziły komputery Apple Mac. W Polsce nadal mało kto widział Chromebooka.

Najnowsza całoroczna analiza rynku komputerów osobistych wykonana przez IDC wskazuje, że urządzenia z systemem ChromeOS zdobywały coraz większy udział w rynku w 2020 roku w porównaniu z urządzeniami z systemem macOS. Windows pozostał naturalnie liderem, choć jego udział spadł w porównaniu z rokiem 2019. Zmiany te mogą być związane z ogromnym popytem na rozwiązania do nauki i pracy w domu, w których to dziedzinach tanie Chromebooki były w stanie zaspokoić podstawowe potrzeby użytkowników.

IDC opublikowało raport, w którym porównano główne systemy operacyjne pod względem popularności w zeszłym roku. Rzecz dotyczy tego jaki był udział danego systemu wśród sprzedawanych w danym okresie komputerów. Okazuje się, co nie powinno szczególnie dziwić biorąc pod uwagę specyfikę 2020 roku, że system operacyjny ChromeOS rósł najszybciej. Wykazywał stały wzrost udziału w rynku w ujęciu kwartalnym, zaczynając od 5,3% (ustępując nieco MacOS mającemu 5,8%) w pierwszym kwartale, a kończąc na 14,4% w czwartym kwartale 2020 r.

Oznacza to, że po raz pierwszy system Google’a pokonał macOS. Swój najwyższy udział w 2020 roku system firmy Apple osiągnął w trzecim kwartale  z wynikiem 8,4%. W tym samym kwartale ChromeOS miał 11,5%. W międzyczasie udział w rynku systemu Windows spadał – zaczynając od 87,5% w I kwartale i kończąc na 76,7% w IV kwartale 2020 r.

Niesamowity wzrost, jaki notują w ostatnim czasie Chromebooki omija jednak Polskę. Nasz kraj pozostaje bastionem Windows, na co zapewne ma wpływ dość konserwatywne podejście do technologii sektora publicznego, także edukacyjnego. Wszędzie, gdzie Chromebooki odniosły sukces, rozpoczynał się on od adaptacji ich w segmencie edukacyjnym.

https://itreseller.com.pl/itrnewbadanie-ey-i-billennium-jeden-na-pieciu-polakow-jest-niezadowolony-z-cyfrowych-metod-kontaktu-po-pandemii-rzadziej-ze-zdalnych-kanalow-chce-korzystac-41-ankietowanych/

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE