Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

ID Logistics Polska zwiększa wydajność magazynów aż o 15%, dzięki rozwiązaniu mobilnemu Zebra na platformie Android™

Zebra Technologies Corporation (NASDAQ: ZBRA), wiodący dostawca rozwiązań cyfrowych umożliwiających przedsiębiorstwom inteligentne łączenie danych, zasobów i ludzi, ogłosił dziś, że ID Logistics Polska, lider rynku rozwiązań logistyki kontraktowej, wdrożył właśnie kompleksowe rozwiązania firmy Zebra. Narzędzia służą do automatyzacji procesów magazynowych w celu zwiększenia ich wydajności, wzmocnienia możliwości realizacji zamówień e-commerce i wzrostu produktywności pracowników o około 15% w 18 krajowych magazynach.

ID Logistics Polska S.A. jest częścią międzynarodowej Grupy ID Logistics. Grupa zatrudnia w Polsce 7 000 pracowników w 35 centrach logistycznych, zajmujących łącznie ponad 950 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. Ten dedykowany dostawca rozwiązań logistyki kontraktowej zarządza ponad setką tysięcy ładunków całopojazdowych i siedmioma milionami przesyłek rocznie. ID Logistics Polska rozwija również krajową sieć dystrybucji, która obejmuje 15 oddziałów transportowych. Firma zapewnia pełne wsparcie w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw dla detalistów z branży spożywczej i specjalistycznej, e-commerce, branży kosmetycznej, modowej i dóbr luksusowych.

Wcześniej, zespoły magazynowe korzystały ze starszych terminali mobilnych, które działały na systemie operacyjnym Windows® CE i zbliżały się już do końca okresu wsparcia technicznego. W związku z tym pracownicy magazynowi ID Logistics Polska musieli przejść na najnowsze, ergonomiczne, lekkie, wytrzymałe i wydajniejsze urządzenia z systemem Android, jednocześnie zwiększając możliwości drukowania. Aby sprostać rozwojowi jednego ze swoich kluczowych klientów i umożliwić wydajną kompletację towarów w operacjach magazynowych, ID Logistics Polska musiało przenieść się do większej lokalizacji i wzmocnić możliwości realizacji zleceń e-commerce.

 

„Zebra Technologies dostarczała nam doskonały sprzęt i rozwiązania przez ostatnie 20 lat, więc był to też naturalny wybór dla tego projektu” – powiedział Marcin Czerwiński, dyrektor IT w ID Logistics Polska. „Nowe rozwiązania stanowią solidną platformę do dodawania nowych technologii i aplikacji w przyszłości, jeszcze bardziej zwiększając wydajność, co zaobserwowaliśmy dzięki wprowadzeniu bardziej intuicyjnych, całkowicie dotykowych urządzeń, z których nasi pracownicy naprawdę lubią korzystać.”

 

ID Logistics Polska wybrała urządzenia Zebra ze względu na ich niezawodne działanie oraz doświadczenie firmy we wsparciu klientów w trakcie migracji z platformy Windows na Android. Ponadto zespoły testujące wyraziły pozytywne opinie na temat jakości, trwałości i użyteczności nowych urządzeń.

 

 

Rozwiązania Zebry do automatyzacji magazynów oparte na systemie Android obejmuje terminale mobilne z serii TC52 i MC33xx , zostało wdrożone w 18 polskich magazynach. Urządzenia te współpracują z drukarkami termicznymi Zebra, ręcznymi skanerami kodów kreskowych LS2208 i ultrawytrzymałymi skanerami bezprzewodowymi LI3678. Zintegrowane oprogramowanie Velocity od partnera firmy Zebra, Ivanti Wavelink, przekształca starsze aplikacje w całkowicie dotykowe, graficzne interfejsy użytkownika na urządzeniach, usprawniając przepływy pracy i poprawiając wskazówki dla operatora bez zmiany systemu zarządzania magazynem.

Pracownikom magazynowym ID Logistics Polska podoba się przyjazne dla użytkownika rozwiązanie oparte na systemie Android, które zaowocowało 15% wzrostem produktywności i skróceniem czasu szkolenia od czasu wdrożenia w styczniu 2022 roku. Rozszerzone możliwości tego rozwiązania umożliwiają też wdrażanie dodatkowych procesów, takich jak kompletacja sztukowa do realizacji zamówień e-commerce, a także weryfikacja i walidacja na potrzeby kontroli jakości i pakowania.

 

„Cieszymy się, że rozwiązanie do automatyzacji procesów magazynowych usprawniło przepływy pracy, zapewniając ID Logistics Polska szybsze, wydajniejsze i dokładniejsze operacje” – powiedział Jacek Żurowski, dyrektor regionalny Zebra Technologies na Europę Środkową. „W całej Polsce i Europie, Zebra i jej partnerzy w zakresie oprogramowania tworzą rozwiązania sprzętowe i cyfrowe, które pozwalają klientom z branży transportu i logistyki sprostać rosnącym wymaganiom handlu elektronicznego, zwiększając możliwości pracowników pierwszej linii i tworząc nowe standardy pracy.”

 

KLUCZOWE WNIOSKI

ID Logistics Polska musiało rozszerzyć swoją działalność magazynową, wzmacniając obsługę handlu elektronicznego i zwiększone możliwości drukowania, aby wesprzeć rozwój sektora kluczowego klienta.

W celu zwiększenia wydajności i produktywności pracowników, firma ID Logistics Polska przeprowadziła migrację z systemu Windows na platformę Android OS, wdrażając rozwiązanie firmy Zebra obejmujące terminale mobilne, skanery i drukarki.

Od czasu wdrożenia w styczniu 2022 r. ogólna produktywność magazynu wzrosła o około 15% w 18 lokalizacjach magazynowych.

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE