Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

HP Inc podczas konferencji Formnext zaprezentowało nowe rozwiązania dla branży produkcyjnej.

Formnext to odbywająca się w połowie listopada największa na świecie konferencja poświęcona produkcji przemysłowej. Podczas tego wydarzenia HP Inc zaprezentowało nowe rozwiązania właśnie dla odbiorcy przemysłowego. 

Firma HP zaprezentowała swoje nowe rozwiązania, nowy program wytwarzania materiałów i ich recyklingu oraz szeroki zakres zastosowań w produkcji przemysłowej. HP nie od dziś odgrywa istotną rolę we wspomaganiu produkcji przemysłowej, a rola firmy rośnie wraz ze wzrostem popularności druku 3D. Podczas Formnext HP pokazało nowe rozwiązanie HP Jet Fusion 5420W Solutio oraz w pełni modułowe rozwiązanie HP Metal Jet S100.

“Produkcja addytywna zapewnia aktualne najpilniejsze potrzeby rynku, w tym innowacje tworzone w myśl zrównoważonego rozwoju, hiperpersonalizację i odporność biznesu” – powiedział Didier Deltort, Prezes Działu Personalizacji i Druku 3D, HP Inc – “Wspólnie wraz z naszą globalną siecią partnerów i klientów skalujemy produkcję przyrostową, aby odpowiedzieć na te oczekiwania.”

Wprowadzone na rynek we wrześniu rozwiązanie HP Metal Jet S100 umożliwia klientom przemysłowym takim jak Domin Digital Motion, Lumenium i Schneider Electric, osiągnięcie wydajności na wysokim poziomie, zminimalizowanie kosztów części i utrzymanie doskonałej jakości działania. John Deere, światowy lider w produkcji sprzętu rolniczego i budowlanego, wykorzystuje technologię Metal Jet do wytwarzania zaworów w układzie paliwowym ciągnika. Obecnie, wspólnie z firmą GKN, John Deere produkuje zawory technologią Metal Jet, które potem są montowane w maszynach rolniczych przedsiębiorstwa. John Deere wykorzystuje również technologię Multi Jet Fusion firmy HP do optymalizacji procesu produkcyjnego, używając drukowanych w technologii 3D prototypów do testowania oraz dostrajania komponentów i części takich jak uchwyty do szyb. Dzięki temu firma może skrócić proces montażu wstępnego z 30 dni do 10, zredukować czas dostawy nawet o dziesięć tygodni i zmniejszyć ogólne koszty produkcji o 20-25 procent.

Aby umożliwić odkrycie zupełnie nowych możliwości w branży produkcyjnej, do istniejącej oferty Jet Fusion HP dodaje nową serię produktów HP Jet Fusion 5400. Firma zaprezentowała już pierwszy produkt z tego asortymentu – HP Jet Fusion 5420W Solution. Nowe rozwiązanie umożliwia ustandaryzowaną, wysokiej jakości produkcję białych części. To także szereg korzyści płynących z kompleksowej, stworzonej na potrzeby branży produkcyjnej i gotowej do działania platformy Multi Jet Fusion od HP – m.in. niezawodność klasy przemysłowej, niskie koszty w przeliczeniu na jedną część oraz większa przewidywalność procesu produkcji. W efekcie to rozwiązanie idealne dla branży medycznej, motoryzacyjnej, dóbr konsumpcyjnych i rynków przemysłowych. Wśród pierwszych klientów korzystających z nowego rozwiązania do produkcji innowacyjnych białych zastosowań są firmy DI Labs, Prototal Industries i Weerg.

“HP nieustannie dostarcza nam nowe funkcjonalności, których potrzebujemy, aby przekraczać kolejne granice produkcji addytywnej i produkować końcowe części spełniające potrzeby naszych klientów” – powiedział Jan Löfving, Dyrektor Generalny Prototal Industries – “Oprócz możliwości produkcji na skalę przemysłową zapewnianej przez HP, obserwujemy natychmiastowe zainteresowanie nowymi białymi zastosowaniami, umożliwianymi dzięki najnowszemu produktowi w rodzinie Multi Jet Fusion. Jako dumny Digital Manufacturing Partner w DMN HP dysponujemy wszelkimi narzędziami potrzebnymi do rozpoczynania nowych, odważnych i innowacyjnych projektów. Wszystko po to, aby wesprzeć biznesy w maksymalizacji korzyści płynących z produkcji przyrostowej.”

Zaangażowanie firmy HP w prezentowanie klientom innowacji, nowych rozwiązań technologicznych, profesjonalnych usług i elastycznych modeli biznesowych przekłada się na znaczący wzrost produkcji części. W ubiegłym roku na targach Formnext ogłoszono, że z pomocą Multi Jet Fusion powstało już w sumie 100 milionów części. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ta liczba powiększyła się o kolejne 70 milionów.

Oprócz nowych zastosowań, na targach HP prezentuje również części produkcyjne dla różnych branż, pokazując również nagradzane wdrożenia w General Motors i Smith:

• Wykorzystując swoją flotę HP Jet Fusion, firma GKN Forecast 3D wyprodukowała 60 000 uszczelek zamykających spojler z BASF ULTRASINT® TPU01 (poliuretan termoplastyczny) dla General Motors. Innowacyjne procesy polerowania i suszenia parą wodną umożliwione przez AMT usunęły wąskie gardło, skróciły o połowę czas produkcji i zostały wykorzystane do wykończenia części, eliminując potrzebę barwienia po wydruku. Uszczelki zamykają szczeliny po lewej i prawej stronie tylnego spojlera, poprawiając wykończenie i wydajność paliwową, a uszczelka zamykająca spojler zdobyła ostatnio główną nagrodę
w kategorii wytwarzania przyrostowego na 51. dorocznej edycji SPE Automotive Innovation Awards.

• Demonstrując moc hiperpersonalizacji, gogle narciarskie Smith I/O MAG Imprint 3D są produkowane w technologii Multi Jet Fusion i oferują prawdziwie indywidualne dopasowanie w oparciu o unikalne cechy twarzy danej osoby. Nazwane przez magazyn Time jednym z najlepszych wynalazków 2022 roku, te pierwsze w swoim rodzaju gogle eliminują wycieki światła, luki powietrzne i gorące punkty, zapewniając światowej klasy wydajność na stokach.

Współpraca w ramach ekosystemu – materiały i obróbka końcowa

HP nadal ściśle współpracuje nad rozwojem materiałów z partnerami takimi jak Arkema, BASF, Evonik i Lubrizol. Obejmuje to ogłoszenie przez Lubrizol nowego ESTANE 3D M88A TPU, elastycznego i bardzo wytrzymałego materiału, który umożliwia tworzenie złożonych geometrii i struktur kratowych.

Aby przyspieszyć proces obróbki końcowej, HP i AMT ogłosiły nowe strategiczne partnerstwo, które ma na celu zapewnić klientom w pełni zautomatyzowane wsparcie post-processingowe w całym cyklu produkcyjnym druku 3D. Dzięki temu klienci mogą liczyć m.in. na zwiększenie wydajności i efektywności kosztowej podczas korzystania
z takich funkcjonalności jak: rozpakowywanie, czyszczenie, wykańczanie powierzchni, kolorowanie i kontrola jakości – dotyczy to zastosowań umożliwianych przez produkty z asortymentu druku przemysłowego, z serii Industrial Jet Fusion 3D, m.in. najnowsze rozwiązanie Jet Fusion 5420W. Oechsler, wiodąca firma z branży technologii przemysłowych i nowy Digital Manufacturing Partner w HP DMN, jest pierwszym podmiotem, który skorzysta z efektów nowego strategicznego partnerstwa w zakresie obróbki końcowej, aby opracować szereg zastosowań.

Oprócz współpracy z AMT, HP współpracuje z całym ekosystemem obróbki końcowej, aby zapewnić klientom dostęp do szerokiej gamy alternatywnych rozwiązań od dostawców takich jak AM Flow, DyeMansion i Rösler Group AM Solutions. DyeMansion oferuje zaawansowane możliwości klientom Multi Jet Fusion, w tym wykańczanie powierzchni i barwienie białych wydruków produkowanych za pomocą nowego modelu Jet Fusion 5420W Solution.

Zaangażowanie druku 3D HP w idee zrównoważonego rozwoju

Druk 3D jest coraz częściej uznawany za przepustkę do bardziej zrównoważonego procesu produkcji. Niedawny raport AM Power “Sustainability of Metal Additive Manufacturing” potwierdził, że Metal Binder Jet to metoda produkcji, która najbardziej wpisuje się w idee zrównoważonego rozwoju – w porównaniu z produkcją tradycyjną. Jako aktywny członek Additive Manufacturing Green Trade Association (AMGTA), HP jest zaangażowane
w przyspieszenie rozwoju ekologicznych praktyk produkcyjnych wewnątrz firmy oraz w całym ekosystemie partnerów i klientów.

Globalnie firmy różnej wielkości i z różnych branż, w tym członkowie sieci partnerów produkcyjnych HP, podkreślają znaczenie prośrodowiskowych praktyk produkcyjnych. W odpowiedzi HP oferuje swoim klientom wykorzystującym technologie oparte na polimerach nowy program recyklingu i odkupu Virtucycle® firmy Arkema. Program ten umożliwia zainteresowanym biznesom sprzedaż zużytych proszków PA11 i PA12 oraz części drukowanych. Stanowi to alternatywę do pozbywania się materiałów poprzez kosztowne, szkodliwe dla środowiska praktyki, takie jak składowanie lub spalanie.

 

Akcjonariusze AB zdecydują o 20 mln zł dywidendy oraz zwiększeniu o 95 mln zł kapitału rezerwowego na skup akcji własnych.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE