Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Foxconn podał wyniki za czwarty kwartał 2021. Podwykonawca Apple’a powyżej oczekiwań.

Tradycyjnie już Hon Hai Precision Industry, znany szerzej jako Foxconn, dopiero pod sam koniec pierwszego kwartału podaje wyniki za Q4 roku poprzedniego. Zysk firmy Foxconn w czwartym kwartale okazał się lepszy od szacunków analityków. 

Tajwański Foxconn to aktualnie największy na świecie kontraktowy producent elektroniki. Wśród firm, które korzystają z usług Tajwańczyków jest wielu producentów laptopów, smartfonów i tabletów, w tym Apple. To właśnie wyniki Foxconna są interesującym barometrem dla branży produkcji elektroniki użytkowej.

Foxconn odnotował zysk netto w wysokości 44,4 mld dolarów tajwańskich (około 1,55 mld USD) za okres od października do grudnia, co oznacza spadek o 3,4% w porównaniu z okresem sprzed roku. Jednak oznacza to wyraźne przekroczenie szacunków czynionych przez analityków rynkowych – 43,32 miliarda dolarów tajwańskich. Przychody spadły o 6% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Foxconn oczekiwał, że przychody w czwartym kwartale spadną między 3% a 15%, powołując się na wpływ trwającego rok niedoboru chipów, który zakłócił produkcję. Jednak, co ważne w tym kontekście, tajwański wytwórca kontraktowy podał teraz, że spodziewa się, że przychody za pierwszy kwartał i cały rok będą wahać się w zakresie od 3% spadku do 3% wzrostu. Na potencjalne spadki mają wpłynąć takie wydarzenia jak np. mające miejsce na początku tygodnia zamknięcie fabryk w Shenzhen, wskutek ogniska epidemii.

To oznacza, że Foxconn przewiduje mniejszy wpływ kryzysu chipowego w 2022 roku niż miało to miejsce rok wcześniej. Pokrywałoby się to również z wypowiedziami licznych czołowych postaci w branży, ostatnio CEO firmy Micron.

 

CEO firmy Micron twierdzi, że niedobory półprzewodników utrzymają się do 2023 roku.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE