Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Fortinet prezentuje pierwsze w branży bezpieczne rozwiązanie sieciowe z obsługą Wi-Fi 7

Fortinet, globalny lider cyberbezpieczeństwa, który dąży do konwergencji sieci i rozwiązań ochronnych, zaprezentował jedyne w branży kompleksowe, bezpieczne rozwiązanie sieciowe zgodne ze standardem Wi-Fi 7. FortiAP 441K – pierwszy punkt dostępowy Wi-Fi 7 firmy Fortinet – zapewnia zwiększoną szybkość i pojemność, zaś nowy przełącznik FortiSwitch T1024 został specjalnie zaprojektowany do pracy w sieci 10 Gigabit Ethernet (GE), aby sprostać wymogom przepustowości charakterystycznej dla standardu Wi-Fi 7, a także jest wyposażony w porty Power over Ethernet (PoE) o mocy 90 W.

Urządzenia te zapewniają najnowocześniejszą wydajność bezprzewodowej infrastruktury, której potrzebują współczesne przedsiębiorstwa. Jako część rozwiązania Fortinet Secure Networking płynnie integrują się z bazującymi na sztucznej inteligencji usługami ochronnymi AIOps i FortiGuard, zapewniając niezrównane bezpieczeństwo środowiska IT, jego widzialność i kontrolę.

 

Fortinet jest jedynym dostawcą łączącym technologię sieciową i bazujące na sztucznej inteligencji mechanizmy zabezpieczeń w jednym, całościowym rozwiązaniu do budowy oraz ochrony infrastruktury przewodowych i bezprzewodowych sieci LAN – powiedział John Maddison, dyrektor ds. marketingu i wiceprezes ds. strategii produktowej w Fortinet. Nowe, oddawane właśnie w ręce klientów produkty stanowią najnowszy przełom w technologii łączności bezprzewodowej, dzięki czemu możliwe staje się korzystanie ze zwiększonej przepustowości Wi-Fi 7, a jednocześnie zapewnione jest bezpieczeństwo ruchu bezprzewodowego, co w efekcie przekłada się na wydajność przedsiębiorstw.

 

Pełna moc Wi-Fi 7 dla klientów

Przedsiębiorstwa deklarują zainteresowanie wykorzystaniem zwiększonej wydajności i pojemności, zapewnianej przez najnowszą generację łączności Wi-Fi 7, do obsługi aplikacji i urządzeń bezprzewodowych w swoich sieciach. Jednak nowe technologie komunikacji, takie jak Wi-Fi 7, mogą wpłynąć na zwiększenie obszaru ataku na firmę, zaś starsze rozwiązania ochronne miewają trudności z inspekcją i zabezpieczeniem intensywnego ruchu sieciowego, bogatego w dane.

W dzisiejszym wyrafinowanym, stale ewoluującym krajobrazie zagrożeń przedsiębiorstwa nie mogą pozostawać bez kontroli luk w swoim systemie bezpieczeństwa. Między innymi dlatego Fortinet wprowadził do swojego rozwiązania Secure Networking obsługę standardu Wi-Fi 7, zapewniając oczekiwaną przez klientów ochronę klasy korporacyjnej dla ruchu bezprzewodowego, zabezpieczenia bazujące na sztucznej inteligencji oraz możliwości automatyzacji działań AIOps.

 

Nowy punkt dostępowy i przełącznik wprowadzają Wi-Fi 7 do przedsiębiorstw

Urządzenia FortiAP 441K oraz FortiSwitch T1024 to najnowsze innowacje w ramach portfolio rozwiązań Fortinet Secure Networking, które łączą komunikację na brzegu sieci z zabezpieczeniami bazującymi na sztucznej inteligencji. FortiAP 441K zbudowany został z wykorzystaniem platformy Wi-Fi 7 Qualcomm Networking Pro 1220. Została ona stworzona przez firmę Qualcomm Technologies Inc., wiodącego innowatora w dziedzinie komunikacji bezprzewodowej, który stoi na czele rozwoju Wi-Fi 7.

Rozwiązanie to zapewnia następujące korzyści:

  • Nawet dwukrotnie szybsze połączenia – FortiAP 441K zapewnia błyskawiczną łączność bezprzewodową, która może być nawet dwukrotnie szybsza przy tej samej konfiguracji.
  • Szybszy transfer danych niż kiedykolwiek wcześniej – Zapewniana przez standard Wi-Fi 7 modulacja 4096-QAM umożliwia szybszy transfer danych, co ma kluczowe znaczenie dla używanych w przedsiębiorstwach aplikacji wymagających dużej przepustowości, takich jak strumieniowanie wideo czy narzędzia do współpracy.
  • Mniejsze opóźnienia – Dzięki obsłudze kanałów o częstotliwości 320 MHz, jedno urządzenie FortiAP 441K może wykorzystać widmo o szerszym zakresie w celu zwiększenia prędkości transmisji danych i zmniejszenia opóźnień, co przekłada się na lepszy komfort pracy użytkowników.
  • Lepsze równoważenie obciążenia i mniejsze zakłócenia – Elastyczne wykorzystanie kanałów dzięki funkcji unikania interferencji (preamble puncturing) oraz zaawansowanej obsłudze wielu łączy zapewnia wysoce odporne i niezawodne połączenia, aby użytkownicy mogli bez problemu prowadzić działalność.

Aby w pełni wykorzystać wszystkie zalety standardu Wi-Fi 7, przedsiębiorstwa powinny upewnić się, że ich główna infrastruktura sieciowa jest w stanie sprostać zwiększonym wymaganiom w zakresie przepustowości i pojemności. Nowy 10-gigabitowy przełącznik dostępowy FortiSwitch T1024 z portami PoE 90 W został zaprojektowany specjalnie do pracy z nowymi punktami dostępowymi, zgodnymi z Wi-Fi 7. Klienci wykorzystujący nowe punkty dostępowe oraz przełączniki mają zapewnioną większą prędkość, moc i wydajność podczas transmisji w sieci bezprzewodowej Wi-Fi 7, a przez to zapewniony komfort pracy.

 

Wiodące w branży rozwiązanie Fortinet Secure Networking

Rozwiązanie Fortinet Secure Networking jest częścią platformy cyberbezpieczeństwa Fortinet Security Fabric. Dzięki tej ścisłej integracji przedsiębiorstwa mogą elastycznie łączyć urządzenia sieciowe z najnowocześniejszymi mechanizmami ochronnymi. Umożliwia to klientom korzystanie z firewalli nowej generacji FortiGate jako kontrolerów sieci bezprzewodowej w celu czerpania korzyści z bazujących na sztucznej inteligencji usług bezpieczeństwa FortiGuard, takich jak zaawansowana ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, sandboxing i filtrowanie sieci.

Klienci mogą również wykorzystać oparte na AI narzędzie FortiAIOps, zapewniające w czasie rzeczywistym wgląd w informacje dotyczące potencjalnych problemów w infrastrukturze sieciowej oraz automatyzujące wykonywanie ręcznych zadań w sieciach WAN i LAN. Dzięki zapewnieniu zgodności ze standardem Wi-Fi 7, rozwiązania te działają z wiodącą w branży szybkością i przepustowością sieci bezprzewodowej.

 

AVDS Awards 2024: “W zakresie rozwiązań LED upatrujemy największych i najbliższych wzrostów biznesowych” – powiedział Grzegorz Nowicki, Samsung Electronics

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE