Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Firmy Atos i OVHcloud nawiązały strategiczne partnerstwo w celu stworzenia zaufanego, w 100% europejskiego rozwiązania chmurowego.

Atos i OVHcloud połączyły siły, aby dostarczyć sprawdzone możliwości i usługi transformacji Chmury przedsiębiorstwom i organizacjom publicznym na całym świecie. W ramach tego partnerstwa, OVHcloud i Atos tworzą w 100% europejskie, wiodące na rynku rozwiązanie, oparte na modelu multi-cloud. Współpraca ta rozszerza wszechstronną ofertę Atos – Atos OneCloud – i innowacyjne rozwiązania chmurowe OVHcloud oparte na niezależnej infrastrukturze. W niedalekiej perspektywie, międzynarodowi klienci będą czerpać korzyści z globalnego zasięgu obu firm i ich wyjątkowej sieci stworzonej z ponad 130 centrów danych do hostowania specjalnie do tego przeznaczonych, prywatnych środowisk.

 

Zawarte partnerstwo potwierdza wspólne ambicje Atos i OVHcloud w zakresie ochrony danych i prywatności. Obie grupy wspólnie zobowiązują się do stworzenia unikalnego, kompleksowego, zaufanego i niezależnego środowiska chmurowego – od infrastruktury, po aplikacje i branżowe środowiska danych – pomagając klientom zachować pełną kontrolę nad swoimi danymi i aplikacjami niezależnie od tego, czy korzystają z Chmur publicznych, prywatnych czy hybrydowych. Jako współzałożyciele fundacji GAIA-X (European Association for Data and Cloud) Atos i OVHcloud współpracują, aby dostarczać rozwiązania zgodne z wytycznymi GAIA-X oraz z innymi unijnymi przepisami dotyczącymi prywatności, w tym RODO.

 

To partnerstwo da szansę organizacjom w całej Europie na skorzystanie z wyjątkowego poziomu bezpieczeństwa podczas używania technologii Chmury. Firma OVHcloud niedawno otrzymała od francuskiej Agencji Cyberbezpieczeństwa Narodowego (ANSSI) certyfikat SecNumCloud, który potwierdza, że oferowana przez nią Chmura prywatna spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa.

 

Atos, jako światowy gracz numer 3 w obszarze bezpieczeństwa, będzie oferować rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa hostowanych przez firmę OVHcloud, aby zwiększyć cyfrowe bezpieczeństwo niektórych kluczowych rozwiązań chmurowych takich jak:

 

  • certyfikowane usługi szyfrowania na żądanie ANSSI oraz zarządzanie anonimizacją;
  • zabezpieczone bramy sieciowe zapewniające dostęp do lokalnej i zdalnej infrastruktury oraz aplikacji z najwyższym poziomem kontroli i zaufania (nawet dla pracowników zdalnych);
  • usługi wykrywania i podglądu wzbogacone o funkcje konsultacyjne, które zasilają chronione tablice wskaźników bezpieczeństwa, dostarczając przejrzystych danych na temat wskaźników ryzyka.

 

„Działalność firm przyszłości będzie w pierwszej kolejności oparta na Chmurze i danych, zwiększając tym samym zapotrzebowanie na zaufaną infrastrukturę cyfrową i usługi, które można dostosować do ich konkretnych wymagań w zakresie umów SLA, bezpieczeństwa, niezależności lub skalowalności. Nasza inicjatywa Atos OneCloud powstała, aby stworzyć ten wyjątkowy most między rozwiązaniami w chmurze cyfrowej a potrzebami biznesowymi naszych klientów. Nasi partnerzy odgrywają kluczową rolę w naszym podejściu i cieszymy się, że możemy powitać firmę OVHcloud w naszym ekosystemie. Nasza współpraca opiera się na silnych synergiach – razem wprowadzimy naszych klientów w krąg cyfrowego zaufania, dzięki naszej europejskiej ofercie chmurowej”- powiedział Yannick Tricaud, Chief Executive Officer, Atos w Europie Południowej.

 

Przyspieszenie transformacji cyfrowej w sektorach publicznym i prywatnym było znaczące i cieszymy się, że możemy współpracować z Atos przy tworzeniu wspólnych rozwiązań chmurowych, odpowiadających ich specyficznym potrzebom. Doświadczenie Atos i doskonałość technologiczna w połączeniu z potężnym ekosystemem OVHcloud, niezależną infrastrukturą i nowatorskimi produktami w modelu multi-cloud, przyniosą rynkowi prawdziwą wartość dodaną” – powiedział Michel Paulin, Chief Executive Officer, OVHcloud.

 

Ponadto, obie firmy dążą do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla oferując globalne, kompleksowe, zrównoważone platformy i usługi, a niedawno podpisały pakt o neutralności klimatycznej w centrach danych. Firma OVHcloud wesprze działania firmy Atos realizujące umowy dotyczące poziomu dekarbonizacji, dostarczając raporty dotyczące emisji dwutlenku węgla dla wspólnych rozwiązań Atos i OVHcloud.

 

 

https://itreseller.com.pl/itrnewwchodzi-w-zycie-pakt-neutralnosci-klimatycznej-centrow-danych/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

3,272FaniLubię
8,021ObserwującyObserwuj
1,060SubskrybującySubskrybuj

POLECANE

Lenovo rozdało motocykle Ducati Monster! Wyścigowy finał konkursu „Forza Ducati! Forza Lenovo!”

Rozpoczęty wiosną ubiegłego roku konkurs „Forza Ducati!Forza Lenovo!” zakończył się i czas na przekazanie zwycięzcom nagród. A te są imponujące: 15 motocykli Ducati Monster...

NOWE WYDANIE

NAJNOWSZE