Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Ericsson i Huawei odnawiają globalną umowę licencyjną dotyczącą patentów

Ericsson i Huawei odnowiły wieloletnią globalną umowę o wzajemnym licencjonowaniu patentów. 

Umowa obejmuje patenty niezbędne do spełnienia standardów istotnych dla produktów stron, w tym technologii komórkowych 3G, 4G i 5G. Umowa obejmuje sprzedaż przez spółki infrastruktury sieciowej i urządzeń konsumenckich, zapewniając obu stronom globalny dostęp do opatentowanych, standardowych technologii obu stron.

„Z przyjemnością ogłaszamy odnowienie naszej globalnej umowy wzajemnej licencji z Huawei” – powiedziała Christina Petersson, dyrektor ds. własności intelektualnej w firmie Ericsson – „Obie firmy wnoszą główny wkład w standardy komunikacji mobilnej i uznają wartość swojej własności intelektualnej. Ta umowa pokazuje zaangażowanie obu stron na rzecz szanowania i nagradzania własności intelektualnej oraz na rzecz udostępniania wiodących innowacji technologicznych w całej branży. A zrównoważone podejście do licencjonowania zapewnia sprawiedliwą obsługę interesów zarówno posiadaczy patentów, jak i podmiotów wdrażających, stymulując zdrowy i zrównoważony rozwój przemysłu z korzyścią dla konsumentów i przedsiębiorstw na całym świecie”.

Biorąc pod uwagę obecny portfel umów licencyjnych dotyczących praw własności intelektualnej, Ericsson szacuje, że przychody z tytułu licencji związanych z prawami własności intelektualnej za cały rok 2023 wyniosą około 11 miliardów SEK.

Od kilkudziesięciu lat firma Ericsson wnosi wiodący wkład w technologię 3GPP i rozwój światowych standardów telefonii komórkowej. Wartość portfela patentów firmy Ericsson, obejmującego ponad 60 000 przyznanych patentów, wzmacnia nasza wiodąca pozycja dostawcy 5G oraz roczne inwestycje w badania i rozwój o wartości ponad 4 miliardów dolarów. Firma jest pewna, że zwiększy swoje przychody z praw własności intelektualnej dzięki dalszym umowom i długoterminowej ekspansji na dodatkowe obszary licencyjne.

 

Kontrowersyjne posunięcie Niemiec – pomimo ogromnych kosztów, chcą wykluczyć niektórych producentów telekomunikacyjnych

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE