Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Dyrektor Verizon będzie pierwszym świadkiem w trakcie drugiego tygodnia procesu przeciwko Google

Pierwszym świadkiem Departamentu Sprawiedliwości, w drugim tygodniu procesu antymonopolowego Google’a będzie Brian Higgins dyrektor Verizon, któremu zostaną zadane pytania dotyczące umów zawartych przez giganta wyszukiwania i reklamy z siecią bezprzewodową operatorzy mają być domyślnymi na ich smartfonach. 

Jak donosi Reuters, Departament Sprawiedliwości argumentuje, że Google zawiera umowy z operatorami komórkowymi i innymi podmiotami o wartości 10 miliardów dolarów rocznie w celu zdobycia pozycji domyślnej wyszukiwarki na smartfonach i nie tylko, tak aby zdominować wyszukiwanie i zwiększyć własne zyski.

Proces rozpoczął się we wtorek od rozmów na temat „przyszłości Internetu”, ale szybko skupił się na gąszczu umów handlowych z producentami Androida, takimi jak Motorola i Samsung.

Kiedy we wtorek nie było już żadnych wstępnych oświadczeń na temat „przyszłości Internetu”, prawnicy rządowi spędzili resztę tygodnia na spieraniu się o szczegóły. Jedno zasadnicze pytanie brzmiało: czy ludzie trzymają się ustawień domyślnych na swoich komputerach i smartfonach, czy też zmieniają je, jeśli nie odpowiadają im ustawienia domyślne?

Rząd poprosił o ekspertyzę Antonia Rangela, który wykłada biologię behawioralną w California Institute of Technology, aby móc argumentować, że ludzie prawdopodobnie pozostaną przy ustawieniach domyślnych, takich jak wyszukiwarki czy aplikacje mapowe, jeśli są instalowane na komputerach i telefonach komórkowych. To pokazałoby, dlaczego Google miałby chcieć płacić za opcję domyślną lub wyłączną, aby generować większe zyski z reklamowania się.

W odpowiedzi prawnicy Google, Schmidtlein, przedstawili dane wskazujące, że użytkownicy chętnie korzystają z wyszukiwarki Google, która jest preinstalowana na ich urządzeniach, ale rezygnują z Binga lub innych, które mniej im się podobają.

James Kolotouros, dyrektor Google odpowiedzialny za negocjowanie umów firmy z producentami i operatorami urządzeń z Androidem, zeznał pod koniec tygodnia, że Google naciskał na producentów smartfonów z Androidem, aby ustawili Google jako domyślną wyszukiwarkę i inne aplikacje Google’a preinstalowane na ich komputerach.

Podczas przesłuchania przeprowadzonego przez Johna Schmidtleina z Google Kolotouros powiedział, że celem Google przy pisaniu umów było zapewnienie, że telefony z Androidem będą konkurować z „elegancją” Apple i zapewnią użytkownikom przewidywalne doświadczenia.

Walka z prawem antymonopolowym ma poważne konsekwencje dla Big Tech, który od lat jest analizowany przez Kongres i organy egzekwowania prawa antymonopolowego. Firmy oskarżane o kupowanie lub duszenie małych rywali broniły się, podkreślając, że ich usługi są bezpłatne, jak w przypadku Google’a, lub niedrogie, jak w przypadku Amazon.com.

Google twierdzi, że jego wyszukiwarka cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoją jakość, a płatności na rzecz firm bezprzewodowych lub innych firm stanowiły wynagrodzenie dla partnerów.

Rząd przesłuchał także byłego dyrektora Google, Chrisa Bartona, który pracował w Google od 2004 do 2011 roku. Barton powiedział, że w swoich umowach o podziale przychodów z operatorami komórkowymi i producentami smartfonów z Androidem Google nalegał, aby wyszukiwarka była domyślna i wyłączna. Barton stwierdził, że gdyby domyślną wyszukiwarką Microsoftu na telefonie z Androidem była Bing, użytkownikom „trudno byłoby znaleźć Google lub przejść na tę usługę”.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE