Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Dyrektor generalny Nvidii, Huang, spodziewa się, że filmy generowane przez AI zwiększą popyt na jej chipy

Po gwałtownym wzroście popytu wywołanym przez pośpiech Big Tech we wdrażaniu chatbotów, Nvidia oczekuje teraz, że nowe modele sztucznej inteligencji, które są w stanie tworzyć wideo i angażować się w interakcje głosowe podobne do ludzkich, pobudzą więcej zamówień na jej procesory graficzne.

„W życiu jest wiele informacji, które muszą być ugruntowane przez wideo, ugruntowane przez fizykę. To kolejna wielka rzecz” – powiedział w środę agencji Reuters dyrektor generalny Nvidii, Jensen Huang.

„Masz wideo 3D i całą masę rzeczy, z których się uczysz. Więc te systemy będą dość duże”.

Zapotrzebowanie na większą moc obliczeniową do trenowania i uruchamiania zaawansowanych systemów sztucznej inteligencji zwiększyło popyt na układy Grace Hopper firmy Nvidia, takie jak H200, który po raz pierwszy został użyty w GPT-4o firmy OpenAI – multimodalnym modelu zdolnym do realistycznej konwersacji głosowej z możliwością interakcji z tekstem i obrazem.

Inni klienci Nvidii, w tym Google DeepMind i Meta Platforms, również wypuścili platformy do generowania obrazów lub wideo AI. Producent chipów w środę prognozował kwartalne przychody znacznie powyżej szacunków, po ponad pięciokrotnym wzroście sprzedaży w swoim dziale centrów danych w pierwszym kwartale.

„Popyt jest szeroki, a duże modele językowe muszą być coraz bardziej multimodalne, rozumiejąc nie tylko wideo, ale także tekst, mowę, obrazy 2D i 3D” – powiedział Derren Nathan, szef działu analiz kapitałowych w Hargreaves Lansdown.

Modele sztucznej inteligencji dla wideo wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym również pojawiają się jako duży czynnik napędzający popyt na chipy Nvidii.

Tesla rozszerzyła swój klaster procesorów wykorzystywanych w szkoleniach AI do około 35 000 H100, ponieważ dąży do autonomicznej jazdy, powiedziała szefowa finansowa Nvidii Colette Kress podczas środowej rozmowy telefonicznej po wynikach finansowych.

Kress dodała, że oczekuje się, iż przemysł motoryzacyjny będzie w tym roku największym pionem korporacyjnym w branży centrów danych Nvidii.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE