Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Czy Nvidia pobije kolejny rekord zysków? Oczekiwania przed przedstawieniem raportu finansowego za kwartał są spore

Środowe zyski spółki Nvidia, lidera w branży półprzewodników, będą najnowszym testem wzrostów na giełdzie w USA, dzięki którym indeksy osiągnęły w tym roku rekordowe poziomy. 

Jak podaje Reuters, przejęcie 90% swoich akcji przez Nvidię uczyniło ją w tym roku trzecią co do wielkości amerykańską firmą pod względem wartości rynkowej, ustępując jedynie Microsoftowi i Apple’owi. Wzrósł także jej wpływ na szersze rynki.

Ponieważ chipy Nvidii stanowią złoty standard w sztucznej inteligencji, ich wyniki są powszechnie postrzegane jako barometr dla rozwijającej się branży sztucznej inteligencji, której ewolucja wzbudziła entuzjazm inwestorów i pomogła w napędzaniu hossy na amerykańskich giełdach. Jednocześnie rosnące znaczenie Nvidii w indeksach i funduszach notowanych na giełdzie spowodowało, że zmiany cen akcji spółki wywarły ogromny wpływ na szersze rynki.

Akcje firmy mają obecnie ponad 5% udziału w indeksie S&P 500, stanowiąc jednocześnie 6,5% indeksu Nasdaq 100 i 20% funduszu ETF VanEck Semiconductor.

Solidne zyski Nvidii mogą uzupełnić dobrze przyjęte raporty innych amerykańskich spółek o dużej kapitalizacji, takich jak Microsoft i Alphabet, pomagając uzasadnić wyceny giełdowe, które wzrosły w ostatnich miesiącach.

Wyniki finansowe Nvidii za pierwszy kwartał zostaną ogłoszone po zamknięciu rynku w środę. Zyski mogą mieć wpływ na ceny akcji spółek powiązanych ze sztuczną inteligencją – niektóre z nich spadły w ostatnich tygodniach po masowych spadkach.

Akcje Super Micro Computer, Advanced Micro Devices, Arm Holdings i Palantir Technologies należą do spółek, które wyprzedały się w związku z wynikami w tym okresie. Wszystkie te akcje straciły co najmniej 20% od swoich 52-tygodniowych szczytów.

Dla kontrastu Nvidia odnotowała ostatnio wzrost o około 2% w stosunku do najwyższego w historii poziomu dziennego poprzedzającego publikację. Według LSEG, kwartalne przychody firmy mają wzrosnąć mniej więcej trzykrotnie, do 24,6 miliarda dolarów.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE