Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

“Dajemy klientom wybór. Pozwalamy wybrać te elementy, które są interesujące” – wyjaśnia koncepcję otwartego oprogramowania Marcin Madey, SUSE podczas wydarzenia HPE GreenLake Day

Podczas tegorocznego HPE GreenLake Day jednym z najciekawszych punktów programu była debata, której jednym z uczestników był Marcin Madey, Country Manager SUSE w Polsce. 

HPE GreenLake Day 2023 było wydarzeniem, które organizator, Hewlett Packard Enterprise, postawił na kilka warstw tematycznych. Poza tematem, niejako z definicji, wiodącym, czyli platformą GreenLake, a więc i obszarem chmury, rozmawiano wiele nt. najgłośniejszego trendu technologicznego 2023 roku. To, naturalnie, sztuczna inteligencja.

O AI rozmawiano także w trakcie debaty liderów, w której wzięli udział Maciej Kalisiak z HPE, Michał Dżoga z firmy Intel oraz Marcin Madey, Country Manager SUSE w Polsce.

 

“Mamy bardzo duży wpływ czynnika ludzkiego, na to, co AI będzie robiło” – twierdzi Marcin Madey, SUSE – “Gdyby to było rzeczywiście tak, że jest to “pusty mózg”, który uczy się przez interakcję ze światem (…) i potrafił się uczyć, można by powiedzieć, że AI wyrobiło sobie w ten sposób jakiś światopogląd. W momencie, którym mamy machine learning i programowe narzucanie metod działania, mamy odzwierciedlenie myślenia programistów”

 

 

Szef SUSE na nasz rynek rzeczywiście podczas debaty był nieco bardziej sceptyczny wobec AI niż pozostali rozmówcy. Zgodna jednakże panowała w podejściu do oprogramowania użytkowego. Rozmówcy wyrazili pogląd, że otwarty model niesie wiele korzyści.

 

“SUSE jako firma open source zawsze stawiała na otwartość oprogramowania i kooperację. Otwartość nie oznacza, że bierzemy otwarty kod i z niego korzystamy (…). Chcemy, by nasz kod współpracował z dowolnym oprogramowaniem na rynku. Dajemy klientom wybór. Pozwalamy wybrać te elementy, które są interesujące. (…) Dbamy o to, by wszystko to działało razem. Jeśli mamy rozwiązania certyfikowane, zgodne z pewnymi standardami, nasze oprogramowanie będzie z tym współpracowało.” – wyjaśnia podejście do modelu open source Marcin Madey, Country Manager SUSE w Polsce.

 

Wśród wystąpień i paneli, które miały miejsce podczas tegorocznej, warszawskiej edycji HPE GreenLake Day, wiele uwagi poświęcono nie tylko obszarowi chmury, co wydaje się być najbardziej naturalną tematyką dla tego wydarzenia, ale także sztucznej inteligencji, która jest dziś czołowym trendem technologicznym.

 

Zapraszamy też do zobaczenia innych materiałów z wydarzenia HPE GreenLake Day, szczególnie polecamy wypowiedź podkreśla Wojciecha Stramskiego, prezesa zarządu Beyond.pl “Widzimy, że Polska podąża za zmianami (…) Polskie firmy mogą być mądrzejsze i wybierać rozwiązania hybrydowe”

HPE GreenLake Day “Widzimy, że Polska podąża za zmianami (…) Polskie firmy mogą być mądrzejsze i wybierać rozwiązania hybrydowe” – podkreśla Wojciech Stramski, prezes zarządu Beyond.pl

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE