Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Cisco wprowadza nowy poziom cyfrowej ochrony dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji w całym portfolio rozwiązań bezpieczeństwa

W trakcie odbywającej się w Melbourne konferencji Cisco Live, firma zaprezentowała Cisco AI Assistant for Security. Jest to ważny krok w kierunku uczynienia sztucznej inteligencji (AI) wszechobecną w Security Cloud, ujednoliconej, opartej właśnie na AI, wielodomenowej platformie bezpieczeństwa Cisco.

Asystent AI pomoże klientom podejmować świadome decyzje, rozszerzy możliwości ich narzędzi i zautomatyzuje złożone zadania, zmieni sposób, w jaki organizacje myślą o wynikach analiz cyberbezpieczeństwa i przechyli szalę na korzyść osób odpowiedzialnych za ochronę, pomagając w podejmowaniu świadomych decyzji, rozszerzając istniejące możliwości i automatyzując złożone zadania.

 

“Aby stawiać na sztuczną inteligencję, firma musi opierać się na danych. Dzięki naszej rozległej natywnej telemetrii, Cisco ma wyjątkową pozycję, aby dostarczać rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa, które dzięki wykorzystaniu uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji rozszerzają możliwości firmowych zespołów IT i bezpieczeństwa” – podkreślił Jeetu Patel, wiceprezes i dyrektor generalny Cisco Security and Collaboration. “Dzisiejsze ogłoszenie to ogromny krok naprzód. Pomoże przechylić szalę na korzyść osób i organizacji odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo, wzmacniając pozycję klientów dzięki sztucznej inteligencji wbudowanej wszechobecnie w Cisco Security Cloud”.

 

Ponieważ cyberataki wciąż ewoluują, mechanizmy obronne organizacji muszą za nimi nadążać. Według nowego raportu Cisco Talos 2023 Year in Review, ataki typu ransomware utrzymują się na stałym, wysokim poziomie, stanowiąc 20 procent tegorocznych interwencji zespołu Cisco Talos Incident Response. Talos zaobserwował również wzrost liczby wyrafinowanych ataków na urządzenia sieciowe w ubiegłym roku, szczególnie ze strony podmiotów sponsorowanych przez państwo. Zwiększona inteligencja złośliwych podmiotów wymaga więc zastosowania zabezpieczeń na o wiele większą skalę.

Dzięki niezrównanej widoczności jaką ma Cisco w całej architekturze sieci i bezpieczeństwa, firma pracuje z większą ilością telemetrii i na większą skalę niż większość w branży. Nowy Cisco AI Assistant for Security jest szkolony na jednym z największych na świecie zestawów danych dotyczących bezpieczeństwa, który analizuje ponad 550 miliardów zdarzeń bezpieczeństwa każdego dnia w Internecie, poczcie e-mail, punktach końcowych, sieciach i aplikacjach. Potrafi on ocenić wagę zdarzeń, ich wpływ i zakres, przeprowadzić analizę przyczyn źródłowych i zaprojektować zasady dalszego postępowania. Mając te informacje, Asystent AI ma za zadanie wypełnienie luki między intencjami cyberbezpieczeństwa a wynikami. Wszystkie możliwości sztucznej inteligencji Cisco są tworzone w sposób bezpieczny i zgodny z zasadami Cisco Responsible AI Framework.

 

Kontynuując wprowadzanie innowacji w obszarze AI i cyberbezpieczeństwa, Cisco zaprezentowało następujące rozwiązania:

  • Asystenta AI dla polityki zapór sieciowych: Cisco AI Assistant for Security w pierwszej kolejności będzie wprowadzony do chmurowych rozwiązań Cisco Firewall Management Center i Cisco Defense Orchestrator, aby rozwiązać duże wyzwanie związane z ustawianiem i utrzymywaniem złożonych zasad i reguł zapór sieciowych. Administratorzy mogą teraz używać języka naturalnego do znajdowania polityk i uzyskiwania zaleceń dotyczących reguł, eliminując duplikaty, błędnie skonfigurowane zasady i złożone przepływy pracy przy jednocześnie zwiększonej widoczności. Przyspiesza to rozwiązywanie problemów i zadania konfiguracyjne.
  • Silnik widoczności ruchu szyfrowanego oparty na sztucznej inteligencji dla wszystkich modeli zapór sieciowych: większość ruchu w centrach danych jest obecnie szyfrowana, a brak możliwości inspekcji zaszyfrowanego ruchu jest kluczowym problemem w zakresie bezpieczeństwa. Odszyfrowywanie ruchu w celu jego inspekcji wymaga dużych zasobów i jest obarczone kwestiami operacyjnymi, prywatności i zgodności. Dzięki systemowi operacyjnemu 7.4.1 dostępnemu teraz w całej rodzinie Cisco Secure Firewall, klienci widzą, że sztuczna inteligencja pozwoli im tu na dużo więcej dzięki zastosowaniu silnika widoczności ruchu szyfrowanego (Encrypted Visibility Engine). Wykorzystuje on miliardy próbek, w tym złośliwego oprogramowania w izolacji, aby określić, czy w zaszyfrowanym ruchu znajduje się złośliwe oprogramowanie. Rozwiązanie określa, z jakiego systemu operacyjnego pochodzi ruch i jaka aplikacja kliencka go generuje – wszystko to bez konieczności odszyfrowywania.

 

“Zdolność sztucznej inteligencji do przekształcania naszego codziennego życia i krajobrazu zawodowego jest ogromna. Jako wieloletni partner Cisco, jesteśmy podekscytowani Cisco AI Assistant for Security i tym, w jaki sposób umożliwi to naszym klientom wydajność opartą na sztucznej inteligencji” – dodał Graham Robinson, dyrektor ds. technologii w Data#3. “Wprowadzenie AI Assistant do Cisco Firewall Management Center pomoże naszym klientom szybko i łatwo skonfigurować zmiany polityk. W połączeniu z nowymi funkcjami w wersji oprogramowania 7.4.1 i Encrypted Visibility Engine, oferuje to naprawdę atrakcyjne ogólne wrażenia”.

 

IT RESELLER nr 354/2023 “W dobie AI edukacja zyska jeszcze więcej” – podkreśla w wywiadzie okładkowym Jordan Chrysafidis, General Manager, WW Education Device Sales, Microsoft

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE