Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Chiny pozostają kluczowe dla amerykańskich producentów chipów pomimo rosnących napięć między oboma krajami

Chiny pozostają kluczowym rynkiem dla większości amerykańskich producentów chipów, pomimo wysiłków Waszyngtonu zmierzających do ograniczenia sprzedaży chipów do tego kraju i w obliczu dążenia Pekinu do samowystarczalności w sektorze półprzewodników.

Dane S&P Global pokazały, że amerykańscy giganci chipów Intel, Broadcom, Qualcomm i Marvell Technology generują większe przychody z Chin niż z USA.

W październiku 2022 r. Stany Zjednoczone wprowadziły szereg kontroli eksportu mających na celu ograniczenie dostępu Chin do zaawansowanej technologii chipów, w szczególności tych wykorzystywanych w aplikacjach sztucznej inteligencji.

Źródło – S&P Global

Wykorzystywane w szerokiej gamie produktów, od smartfonów po pojazdy elektryczne, półprzewodniki stały się priorytetem dla rządów na całym świecie.

Według danych firmy konsultingowej Omdia, Chiny zużywają prawie 50% światowych półprzewodników, ponieważ są największym rynkiem montażu urządzeń konsumenckich.

Amerykańscy producenci chipów, którzy cieszą się przewagą technologiczną nad chińskimi konkurentami, byli w stanie wykorzystać ten popyt, ponieważ amerykańskie ograniczenia eksportowe koncentrują się tylko na niektórych bardzo konkretnych produktach.

“Wciąż istnieje wiele układów scalonych z najwyższej półki, które mogą być wykorzystywane we wszystkich dozwolonych przypadkach, w których amerykańskie firmy produkujące układy scalone mają dominującą, wiodącą pozycję” – powiedział William B. Bailey, główny analityk ds. technologii, mediów i telekomunikacji w Nasdaq IR Intelligence.

Chiny wydały o 22% więcej na usługi chmurowe. Szacuje się, że trend ten się utrzyma.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE