Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Broadcom finalizuje przejęcie VMware za 61 mld dolarów

Broadcom ogłosił plany przejęcia VMWare już w maju 2022 roku, jednak inwestycja spotkała się z oporem ze strony Komisji Europejskiej oraz Chin. Jednak po wielu miesiącach negocjacji regulatorzy w końcu zapalili zielone światło dla przeprowadzenia transakcji opiewającej na kwotę 61 miliardy dolarów.

Ostateczny termin zapisany w umowie realizacji transakcji mija 26 listopada, zatem wymagane zgody regulatorów rynku pojawiły się dosłownie w ostatnim możliwym momencie. W lipcu Komisja Europejska wydała pozytywną dla Broadcomu decyzję, natomiast zgoda Pekinu nastąpiła w środę, 22 listopada.

Cieszymy się, że możemy powitać VMware w Broadcom i połączyć nasze zespoły zorientowane na inżynierię i innowacje, robiąc kolejny ważny krok naprzód w budowaniu wiodącej na świecie firmy zajmującej się technologiami infrastruktury sieciowej. Wspólnie koncentrując się na sukcesie klienta, jesteśmy dobrze przygotowani, aby umożliwić globalnym przedsiębiorstwom korzystanie z prywatnych i hybrydowych środowisk chmurowych, czyniąc je bardziej bezpiecznymi i odpornymi. Broadcom od dawna inwestuje w przejmowane firmy, aby napędzać zrównoważony wzrost, co będzie kontynuowane w przypadku VMware z korzyścią dla interesariuszy, którym służymy – powiedział CEO Broadcomu Hock Tan.

Broadcom to amerykańska firma technologiczna z siedzibą w San Jose, która zajmuje się projektowaniem, rozwijaniem i dostarczaniem szerokiej różnego rodzaju układów i oprogramowania dla przedsiębiorstw, a także rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa. Produkty Broadcomu znajdują zastosowanie w centrach danych, łączności szerokopasmowej i bezprzewodowej, a także przy tworzeniu infrastruktury dla chmury obliczeniowej i hybrydowej. Przejęcie VMware jest elementem szerszej strategii firmy poszerzania swojego portfolio produktów także o oprogramowanie sieciowe m.in. do wirtualizacji.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE