Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Biznes chmurowy kluczowy dla Microsoftu w obliczu słabszej gospodarki

Microsoft Corp opublikował we wtorek wyniki, które pokazały pewną siłę w obliczu słabszej gospodarki. Firma osiągnęła cele oczekiwane przez Wall Street na koniec 2022 r., ale może nie spełnić oczekiwań w bieżącym kwartale. Względnie stabilna perspektywa pomogła złagodzić obawy, że lukratywny segment chmury dla dużych firm technologicznych może zostać mocno dotknięty przez obecne warunki. Przypuszcza się, że klienci chcą obniżyć wydatki, a przychody z chmury w drugim kwartale fiskalnym odnotowanym we wtorek wyrównały spadek w jednostce PC. 

 

Firma opublikowała dane dotyczące zysków w drugim kwartale fiskalnym przekraczające szacunki Wall Street. Przewiduje się, że przychody w trzecim kwartale w tak zwanym biznesie inteligentnej chmury wyniosą od 21,7 do 22 miliardów dolarów, czyli nieco poniżej średniej prognozy analityków wynoszącej 22,14 miliarda dolarów.

W drugim kwartale przychody z tego segmentu nieznacznie przekroczyły oczekiwania i wyniosły 21,5 mld USD. Biznes w chmurze ponownie znalazł się w centrum uwagi po sukcesie chatbota ChatGPT, który odpowiada na ogólne pytania prostym językiem przy użyciu sztucznej inteligencji. Bot jest tworem startupu OpenAI, w który Microsoft mocno inwestuje i który wymaga intensywnych usług przetwarzania w chmurze.

Akcje Microsoftu wzrosły początkowo o 4%, po czym zmieniły kurs i spadły o 1% do 239,58 USD. Akcje firmy spadły o 18% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Microsoft dołączył do innych dużych firm technologicznych, które zdecydowały się zwolniać część siły roboczej, aby przetrwać trudniejsze czasy. Przedsiębiorstwo ogłosiło w zeszłym tygodniu, że likwiduje ponad 10 000 miejsc pracy.

Według Refinitiv IBES przychody Microsoftu wzrosły o 2% do 52,7 miliarda dolarów w ciągu trzech miesięcy zakończonych 31 grudnia, w porównaniu ze średnią oceną analityków na poziomie 52,94 miliarda dolarów. Dochód netto spadł o 12% do 16,4 mld USD, ale skorygowany dochód w wysokości 2,32 USD na akcję przekroczył konsensus Wall Street na poziomie 2,29 USD, zgodnie z obliczeniami Refinitiv. Sprzedaż w segmencie More Personal Computing firmy Microsoft, który obejmuje Windows, urządzenia i przychody z wyszukiwania, spadła o 19% do 14,2 miliarda dolarów, ponieważ rynek komputerów PC nadal się kurczy. Firma spodziewa się, że przychody spadną od 11,9 mld USD do 12,3 mld USD w bieżącym trzecim kwartale fiskalnym.

 

„Istnieje wiele sposobów, na jakie możemy wprowadzić tę technologię w określonych ofertach lub ulepszyć istniejące oferty” – powiedział Brett Iversen, szef ds. relacji inwestorskich Microsoftu, odnosząc się do inwestycji w OpenAI. Powiedział Też, że przychody z firm związanych z tą marką pojawią się w przychodach z usługi chmurowej Microsoft Azure w przyszłości.

 

Podczas rozmowy o zarobkach dyrektor naczelny, Satya Nadella, powiedział, że jest za wcześnie, aby oddzielić wkład sztucznej inteligencji od obciążeń w chmurze Azure. Przychody z produktów w chmurze Azure w drugim kwartale wzrosły o 31%, zgodnie z szacunkami opracowanymi przez Visible Alpha. Firma stale przejmowała udział w rynku od lidera Amazon.com Inc Amazon Web Services. Według szacunków BofA Global Research, Azure zakończył 2022 rok z 30% udziałem w rynku przetwarzania w chmurze, w porównaniu z 20% w 2018 roku. AWS spadł do 55% z 71% w tym samym okresie.

 

Jak skutecznie dbać o bezpieczeństwo danych w swojej firmie?

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE