Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Android kontra Jabłko, czyli co różni użytkowników telefonów? Komputronik przeprowadził badania ponad 6000 użytkowników smartfonów

90% posiadaczy telefonów nie chce zmienić smartfona na taki z innym systemem. Polacy kochają albo Androida albo iOSa. Ale mają różne podejście do tego, co jest najważniejszą cechą ich telefonu. Komputronik przeprowadził badania ponad 6000 użytkowników smartfonów. Dzięki temu wiemy między innymi, jak często wymieniają oni swój telefon na lepszy model.

 

Systemowa miłość

W październiku 2023 Komputronik przeprowadził badania użytkowników smartfonów. Wzięło w nim udział 6607 osób. Wszyscy zostali podzieleni na wstępie na dwie grupy. Tych, którzy używają telefonu z systemem Android i tych, którzy mają iPhony, a więc system iOS.

 

„Wszyscy wiemy, że świat dzieli się na iphonowców i androidowców. Chcieliśmy wiedzieć co Ich różni. Jakie mają podejście do ewentualnych zmian telefonów i z jakich powodów merytorycznych wybierają konkretne telefony. To ważne, tym bardziej, że jesteśmy po kolejnej dużej premierze iPhona i cały czas obserwujemy poszerzanie się oferty telefonów z Androidem, szczególnie o azjatyckie produkcje, często atrakcyjne cenowo i technologicznie, takie jak TECNO, Xiaomi, realme czy OPPO” – mówi Karolina Pietz-Drapinska, dyrektor marketingui PR Komputronik.

 

I tak z ankiety wynika, że 92% użytkowników iOS i 91% posiadaczy telefonu z Androidem nie chce zmieniać smartfona na taki z innym systemem operacyjnym. Ale aż 8% androidowców, którzy nie mieli nigdy iPhona planuje systemową zmianę. Odwrotnie, czyli przejść z iOS na Androida, jeśli nigdy się z niego nie korzystało, chce tylko 1% uczestników badania. W tym samym czasie aż 7% iphonowców, chce wrócić do telefonu z Androidem. Odwrotne, plan powrotu z Androida na iOS, ma tylko 2% Polaków.

77% użytkowników iOS deklaruje, że zawsze kupuje nowy telefon przy zmianie (czasami lub zawsze używane urządzenia kupuje 14% osób), a dla Androida nowe telefony wybiera 81% osób (czasami lub zawsze używane urządzenie kupuje 12% osób).

Polacy telefony wymieniają najczęściej co 3 lata (66 do 69%), a częściej, bo co dwa lata, robi to 25 do 27% osób ankietowanych.

 

Skąd ta miłość?

Jak wynika z badań Komputronik, posiadacze iPhonów kupili swoje telefony z powodu jakości zdjęć jakie robi ich aparat (62%) i szybkości procesora w smartfonie (53%). Mniej ważna była dla nich pojemność baterii (41%), wielkość pamięci telefonu (34%) czy jakość nagrywanych filmów (28%).

 

„Miłość czasem bywa ślepa, ale jeśli wybór telefonu związany jest z jakąś konkretną jego cechą to czasem klienci potrafią długo analizować każdy szczegół i porównywać produkty. W Komputronik zauważamy też istnienie grupy odbiorców, którzy szukają ofert w sieci, ale muszą sami dotknąć, przeklikać i zapytać. Stąd wiele osób korzysta z naszych salonów stacjonarnych, gdzie dodatkowo i od razu może skorzystać choćby z opcji zabezpieczenia ekranu” – mówi Rafał Rysiew, Business Unit Manager, Dział Zarządzania Produktami Komputronik.

 

Inaczej sprawa wygląda, kiedy o powodach miłości mówią użytkownicy telefonów z Androidem. Dla nich ważna jest jakość procesora (61%), ale i pojemność baterii (59%). Dla takich osób kolejną ważną cechą urządzenia jest wielkość pamięci (50%) i jakość zdjęć (48%). Nieważna dla androidowców wydaje się jakość nagrywanych filmów, bo za istotny parametr uznaje ją tylko 15% użytkowników.

 

IT RESELLER nr 354/2023 “W dobie AI edukacja zyska jeszcze więcej” – podkreśla w wywiadzie okładkowym Jordan Chrysafidis, General Manager, WW Education Device Sales, Microsoft

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE