Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Alior Bank zakończył migrację hurtowni danych do chmury, co znacząco podniosło wydajność przetwarzania

Alior Bank przeprowadził migrację hurtowni danych do chmury publicznej. Dzięki współpracy z firmami Teradata i Microsoft średnia wydajność przetwarzania hurtowni w chmurze wzrosła o 45%.

Dostęp do dodatkowej mocy pozwala na poprawę tego wyniku w zależności od potrzeb biznesowych, jak dowiadujemy się z materiałów przygotowanych przez bank.

„Dzięki migracji danych do chmury publicznej Alior Bank uzyskał możliwość łatwej integracji z najnowszymi technologiami i usługami oferowanymi przez Microsoft Azure i Teradata VantageCloud. Ten krok stanowi pierwszy etap realizowanego w banku projektu, którego celem jest modernizacja obecnej architektury danych oraz budowa nowoczesnego ekosystemu aplikacji wspierających wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz technik uczenia maszynowego, opartych na rozwiązaniach chmurowych” – podano w komunikacie.

Jak podkreślił cytowany w oświadczeniu dyrektor Działu Data Analysis & Management w Alior Banku Bogusław Zarzeczny:

„Migrację zakończyliśmy sukcesem, zapewniając 100% dostępności usług serwowanych przez hurtownię w trakcie procesu przenoszenia danych i w momencie przełączenia na ekosystem chmurowy. Średnia wydajność przetwarzania hurtowni w chmurze wzrosła o 45%, a dostęp do dodatkowej mocy pozwala nam poprawiać ten wynik w zależności od potrzeb biznesowych. Dodatkowo, zastosowaliśmy zupełnie nowe rozwiązanie dla danych archiwalnych hurtowni, które jest dostępne tylko w chmurze publicznej. Pozwala ono na elastyczne zarządzanie kosztem przechowywania dużych wolumenów danych bez negatywnego wpływu na sposób ich udostępniania”.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE