Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Acer Chromebook Plus: dwa nowe modele laptopów z ChromeOS w Polsce

W urokliwej przestrzeni warszawskiej Kultury Wysokiej na Starej Pradze, Acer zaprezentował dwa nowe laptopy z kategorii Chromebook Plus. Urządzenia w porównaniu ze standardowymi chromebookami mają dwa razy większą moc obliczeniową, dwa razy więcej pamięci RAM i są wyposażone w kamerę 1080p oraz wyświetlacz FullHD.

Nowe laptopy Acera z ChromeOS na pokładzie będą dostępne od 2500 złotych i jako jedyne chromebooki w Polsce można je kupić w ramach rządowego programu “laptop dla nauczyciela”.

Acer Chromebook Plus 514 i Acer Chromebook Plus 515 zostały wyposażone w pamięć RAM o pojemności 16GB LPDDR5X oraz w napęd SSD o pojemności 512 GB. Wersję 515 wyposażono w najnowszy procesor Intel Core oraz kartę graficzną Intel Iris Xe. Urządzenie waży 1,65 kg i ma ekran FullHD o przekątnej 15,6 cala. Acer Chromebook Plus 514 znajdziemy w sklepach z procesorami AMD z serii Ryzen 7000 oraz z kartą graficzną AMD RDNA 2. Wersja oznaczona numerem 514 jest też nieco mniejsza i lżejsza — urządzenie o masie 1,45 kg zostało wyposażone w 14-calowy wyświetlacz o proporcjach 19:10 (WUXGA). Obie serie chromebooków będą dostępne w wariantach z dotykowym ekranem, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Długi czas pracy na baterii

Chromebooki to ciągle niszowa na polskim rynku kategoria urządzeń, jednak mają wiele zalet z punktu widzenia osób traktujących przenośny komputer przede wszystkim jako narzędzie pracy. Chromebooki charakteryzują się długim czasem pracy na baterii (w przypadku nowych Chromebooków Plus Acera producent mówi nawet o 10 godzinach pracy bez ładowania). Według testów Google z zapętlonym nagraniem wideo chromebooki działają nawet o 33% dłużej niż laptopy o porównywalnych parametrach. Te zalety urządzeń wyposażonych w system ChromeOS coraz częściej doceniają też polscy użytkownicy, co widać po wynikach sprzedaży.

W sierpniu udało nam się uzyskać aż 83% udział ilościowy w kategorii Chromebooków na polskim rynku. Nasza sprzedaż b2c od 7 sierpnia do 10 września wyniosła ponad 3000 sztuk — podkreśla Michał Senkowski, product manager Acer Polska. Świetna współpraca z Google oraz naszymi partnerami pozwoliła nam nie tylko stać się liderem, ale także i budowniczym obecności Chromebooków na polskim rynku.

ChromeOS — bezpieczny, ale zamknięty system operacyjny

Tutaj przechodzimy do tego, co sprawia że chromebooki wzbudzają tak wiele emocji — czyli zamknięty i wciąż nie bardzo popularny system ChromeOS. Urządzenia zostały przygotowane z myślą o wydajności i bezpieczeństwie – Google chwali się, że ChromeOS nie jest podatny na wirusy, co jest niewątpliwą zaletą tego systemu operacyjnego. Zwłaszcza w kontekście oprogramowania szyfrującego dane, które w ostatnich latach stało się jednym z głównych zagrożeń dla firm. Kupując Chromebooka mamy też pewność, że przez najbliższe 10 lat nasze urządzenie będzie otrzymywało aktualizacje i to nie tylko te dotyczące bezpieczeństwa, ale także dodające nowe funkcje, również te oparte na sztucznej inteligencji.

Przez ostatnie 12 lat nic się nie zmieniło w naszym podejściu: ciągle skupiamy się na poprawianiu prędkości i wydajności chromebooków — przekonuje Torbjørn Bjering, business lead ChromeOS consumer, Nordics & Poland. — Jesteśmy też dumni, że możemy powiedzieć, że przez ten czas nie zdarzyło się, aby pojawił się wirus ani oprogramowanie ransomware, które zagroziłoby użytkownikom chromebooków, dlatego możemy stwierdzić, że bezpieczeństwo jest wpisane w DNA naszej firmy. Spełniamy też obietnicę, jaką złożyliśmy naszym klientom, że będziemy dostarczać automatyczne aktualizacje systemu operacyjnego przez okres 10 lat, dlatego użytkownicy co miesiąc mogą spodziewać się nowych funkcji. Obecnie na rynku nie ma innego producenta systemów operacyjnych, który dawałby taką gwarancję.

Przedstawiciele zarówno Google’a, jak i Acera, podczas prezentacji nowych urządzeń kilkukrotnie podkreślali, że ChromeOS pozwala również korzystać (w trybie online) z pakietu biurowego Microsoft 365, co jest istotne jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że ciągle dokumenty Worda, Excela i Power Pointa dominują w pracy biurowej i niewiele wskazuje, aby to miało się w najbliższej przyszłości zmienić. Oczywiście, na chromebookach znajdziemy również oprogramowanie biurowe Google, które znakomicie sprawdzi się w większości typowych zadań. Chromebooki Plus umożliwiają też instalowanie aplikacji ze sklepu Google Play.

Szybkie i idealne do pracy zdalnej

Inną zaletą urządzeń jest szybkość działania: po uruchomieniu, system operacyjny załaduje się w mniej niż 10 sekund. Programiści i projektanci Google pomyśleli też o tak częstej w ostatnich czasach pracy hybrydowej, do czego chromebooki wydają się stworzone. Urządzenia z serii Chromebook Plus wyposażone są w kamerę internetową 1080p, a funkcje sztucznej inteligencji poprawią jakość i oświetlenie, zredukują szumy i rozmyją (a nawet podmienią) tło, niezależnie od używanego oprogramowania do telekonferencji.

Chromebooki to laptopy, którym pomimo pewnych ograniczeń, nie sposób odmówić zalet. Są przystępne cenowo, pozwalają zachować bezpieczeństwo i charakteryzują się łatwą obsługą. Ponadto dobrze współpracują ze smartfonami z systemem Android. Pozostaje się tylko cieszyć, że Acer we współpracy z Google zdecydował się wprowadzić ten rodzaj urządzeń na polski rynek, dając dodatkowy wybór osobom, które poszukują wydajnego, a jednocześnie przyjaznego użytkownikowi przenośnego komputera do codziennej pracy i spędzania wolnego czasu.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE