Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Sejmowa Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii rekomenduje Sejmowi kandydaturę Jacka Oko na prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE).

Sejmowa Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii rekomenduje Sejmowi kandydaturę Jacka Oko na prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE).

 

Za kandydaturą opowiedziało się 12 posłów Komisji, 1 był przeciwny, a 3 wstrzymało się od głosu. O powołanie Jacka Oko, pracownika naukowego Politechniki Wrocławskiej wnioskował w ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki. W trakcie posiedzenia Komisji kandydata przedstawił minister cyfryzacji Jacek Zagórski.

 

W trakcie posiedzenia Komisji, Oko przedstawił swoją wizję pełnienia tego urzędu i “przebudowania modelu komunikacji elektronicznej”.

 

Dr inż. Jacek Oko jest absolwentem i pracownikiem Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej i dyrektorem Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego, gdzie –  jak powiedział Zagórski – prowadzi zajęcia m.in. z zakresu cyberbezpieczeństwa. W swojej karierze związany był również z przedsiębiorstwami komercyjnymi jak: Telefonia Lokalna, Avista Media, Telefonia Dialog.

 

Obecnie – od czas skróconej kadencji  Macieja Cichego (w tzw. tarczy 3.0), obowiązki prezesa UKE pełni Krzysztof Dyl. Przypomnijmy, że Komisja Europejska wyraziła obawy, że skrócenie całkowitego czasu trwania kadencji lub zmiana warunków powoływania lub zwalniania w celu wcześniejszego zakończenia kadencji może mieć wpływ na te zasady. Komisja Europejska (KE) wezwała Polskę do usunięcia uchybienia w związku z wdrażaniem przepisów prawnych, które mogłyby – w ocenie Komisji – “mieć wpływ na niezależność polskiego krajowego organu regulacyjnego”, tj. Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) i które doprowadziły do wcześniejszego zakończenia kadencji prezesa UKE. Polska ma teraz trzy miesiące na udzielenie odpowiedzi na zastrzeżenia przedstawione przez Komisję, w przeciwnym razie Komisja może wystosować uzasadnioną opinię. A kolejnym etapem jest skierowanie sprawy do Trybunału Sprawiedliwości.

 

Więcej informacji poniżej:

https://itreseller.com.pl/itrnewkomisja-europejska-wezwala-polske-do-przestrzegania-przepisow-unii-europejskiej-dotyczace-sieci-i-uslug-lacznosci-w-tym-do-usuniecia-uchybienia-moze-miec-wplyw-na-niezaleznosc-urzedu-komunikacji-elek/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE