Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Yahoo przejmuje platformę informacyjną AI Artifact

W styczniu firma Artifact poinformowała w poście na blogu, że zakończy działalność swojej aplikacji, ponieważ „możliwości rynkowe nie są wystarczająco duże, aby uzasadniać dalsze inwestycje w ten sposób”. 

Transakcja jest dowodem trudności dla start-upów medialnych walczących o zwiększenie przychodów w czasie, gdy giganci Big Tech, Alphabet i Meta Platforms, przyciągają większość sprzedaży reklam.

Yahoo poinformowało we wtorek, że nabyło platformę informacyjną Artifact opartą na sztucznej inteligencji współzałożycieli Instagrama i włączy jej technologię w wiadomościach i innych witrynach amerykańskiego dostawcy usług internetowych.

Yahoo, które jest także właścicielem marek informacyjnych TechCrunch, Engadget i Yahoo Finance, twierdzi, że silnik rekomendacji oparty na sztucznej inteligencji i inne funkcje Artifact pomogą skalować operacje informacyjne i dostarczać odbiorcom spersonalizowane treści. Wydawca internetowy posiada także mniejszościowy udział w platformie rekomendacji treści Taboola.

Artifact został wydany na początku 2023 roku przez Systroma i Mike’a Kriegera. Obaj wcześniej pracowali w Meta, znanej wówczas jako Facebook, po przejęciu przez firmę Instagrama w 2012 roku.

Duet opuścił właściciela Facebooka pod koniec 2018 roku, co według niektórych doniesień medialnych wynikało później z napiętych relacji z szefem Meta Markiem Zuckerbergiem i różnic w wizjach Instagrama. Yahoo oświadczyło w oświadczeniu, że Systrom i Krieger będą współpracować z Yahoo w charakterze doradcy podczas tego przejścia.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE