Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Wyniki ankiety o AI przeprowadzonej dla Dell Technologies

Według autorów badania, trzy na cztery firmy planują zwiększyć wydatki na IT związane z generatywną sztuczną inteligencją.

76% uważa, że ​​wpływ generatywnej sztucznej inteligencji będzie znaczący lub poważnie zmianiający zasady panujące ich organizacji. Natomiast aż 37% twierdzi, że ich organizacje są nieco lub bardzo niechętne do przyjęcia GenAI. Obawy tej grupy obejmują bezpieczeństwo, złożoność techniczną i zarządzanie danymi.

Ocenia się, że globalny wpływ gospodarczy GenAI ma wynosić od 2,6 do 6 miliardów dolarów rocznie, wyniki ankiety pokazują, że organizacje konsolidują swoje podejścia do sztucznej inteligencji. Spośród tych, którzy przeszli fazę pilotażową, 87% twierdzi, że generatywna sztuczna inteligencja jest na dobrej drodze, a 80% wskazuje, że wdrożyło scentralizowane podejmowanie decyzji i/lub centra doskonałości. Jeśli chodzi o sposób wdrażania rozwiązań, 82% woli stworzyć lokalne lub hybrydowe podejście do GenAI, przy czym głównymi czynnikami decydującymi o tym podejściu są bezpieczeństwo, koszty i kontrola (37%).

„Żadna inna technologia nie osiągnęła tego, co generatywna sztuczna inteligencja w czasie krótszym niż rok. Pobudziła ona wyobraźnię milionów ludzi i może stać się potężnym czynnikiem wspierającym firmy” – powiedział Adrian McDonald, prezes Dell Technologies w regionie EMEA – „Przy odpowiednich strategiach GenAI będzie kluczem do innowacji, wzrostu i przewagi konkurencyjnej organizacji”.

Adopcja i bariery dla sztucznej inteligencji

44% respondentów twierdzi, że ich organizacje są na wczesnym lub w połowie etapu podróży po GenAI, a prawie połowa (49%) spodziewa się znaczących wyników w ciągu sześciu miesięcy do roku. Wyniki pokazują, że 54% uważa, że ​​jego wpływ będzie znaczący, a 22%, że będzie on transformacyjny. Obszary o największym wpływie obejmują zwiększoną produktywność, optymalizację procesów i oszczędności czasu, ale i pieniędzy.

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE