Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Wybrane przez renomowaną uczelnię nowe systemy ochrony zasilania centrum danych firmy Vertiv mają odegrać kluczową rolę w przyjętej strategii dekarbonizacji.

Firma Vertiv, globalny dostawca rozwiązań krytycznej infrastruktury cyfrowej i zapewniania ciągłości działania, została wybrana przez Uniwersytet Keele w Staffordshire (Wielka Brytania) na dostawcę wysoko energooszczędnego systemu zasilania bezprzerwowego (UPS) i podtrzymania bateryjnego. Nowe rozwiązania zastąpią starzejące się urządzenia w centrach danych uniwersytetu, a Vertiv oczekuje, że odegrają one ważną rolę w przyjętej przez uczelnię strategii dekarbonizacji.

Keele University jest wieloletnim klientem Vertiv, a współpraca ta została doceniona przez branżowych ekspertów podcas konkursu DCS Awards 2022, w ramach którego partnerstwo otrzymało tytuł „Projekt roku w zakresie zrównoważonego rozwoju centrum danych”. Dzięki nowej umowie Vertiv zastąpi starzejące się UPS-y uniwersytetu nowym, skalowalnym, wydajnym i zapewniającym oszczędność miejsca rozwiązaniem. Vertiv dostarczy również modułowy system bateryjny, który pomoże utrzymać stabilne zasilanie podczas przerw w dostawie prądu lub w przypadku jego braku, co umożliwi efektywne zarządzanie energią odnawialną produkowaną przez uniwersytet.

W ciągu ostatnich sześciu lat Uniwersytet Keele zainwestował ponad 1,2 mln funtów w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i zobowiązał się do osiągnięcia neutralności węglowej do 2030 roku. Oprócz przeprowadzenia pierwszej w Wielkiej Brytanii próby mieszania wodoru w sieci gazowej i testowania nowych inteligentnych technologii energetycznych, uniwersytet – dzięki farmom słonecznym i wiatrowym – produkuje obecnie własną energię odnawialną, która zasila kampusową minisieć. Z punktu widzenia dystrybucji energii, kampus działa jak małe miasto. Uniwersytet Keele potrzebował zminimalizować straty występujące podczas przesyłania energii z sieci do UPS-ów, a następnie do zasilanych urządzeń IT, a także skorzystać z baterii nowej generacji.

 

Nasze partnerstwo z Vertiv ma kluczowe znaczenie dla misji uniwersytetu. Zrównoważony rozwój jest wpisany we wszystko, co robimy w Keele, a nowe zasilacze UPS i moduły baterii odegrają kluczową rolę w realizacji naszych ambicji dotyczących oszczędzania energii. Pomogą one również w zapewnieniu ciągłości działania w całej instytucji. Skalowalny charakter nowego UPS-a zapewnia nam wysoki stopień elastyczności. Jeśli w przyszłości zaistnieje potrzeba rozbudowy, możemy dodać moduły zasilające, aby zwiększyć moc systemu.” – podkreślił Alex Goffe, zastępca dyrektora ds. operacji i infrastruktury w Keele University.

 

Wykorzystując nasze rozwiązania w zakresie infrastruktury cyfrowej, Keele University może nadal być liderem w kwestii efektywności energetycznej. Keele jest już cenionym klientem Vertiv i cieszymy się, że możemy pomóc tej instytucji w dalszej drodze do realizacji ambitnych planów dotyczących centrów danych i strategii dekarbonizacji całej instytucji.” – dodał Alex Brew, Country Manager firmy Vertiv w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

 

W ramach planu modernizacji dwóch centrów danych uniwersytetu, zespół w Keele wykorzysta zasilacz UPS Vertiv Liebert APM o mocy 400 kVA w konfiguracji N+1. Nowy UPS zapewnia niezawodne zasilanie w trybie podwójnej konwersji. Zastosowano w nim innowacyjną konstrukcję beztransformatorową, co skutkuje sprawnością energetyczną na poziomie 96%, którą można zwiększyć do 99% przy użyciu trybu ECO. Co ważne, nowy UPS zapewnia większą pojemność w mniejszej obudowie, a każde z nowych urządzeń bazuje na modułowej i skalowalnej konfiguracji z szafami pomocniczymi, zaprojektowanymi w celu zaoszczędzenia miejsca i kosztów, w porównaniu z poprzednimi konfiguracjami.

Vertiv wymieni również bank starzejących się akumulatorów kwasowo-ołowiowych na nowoczesne, stelażowe szafy akumulatorowe. Nowe moduły bateryjne można dodawać gdy UPS korzysta z zasilania sieciowego lub wymieniać je bez konieczności wstrzymywania pracy i bez ryzyka dla podłączonego sprzętu. Każdy moduł bateryjny wyposażony jest w mechanizm monitorujący i zapewniający sterowanie, który umożliwia odizolowanie go w przypadku awarii akumulatora. Ciągi baterii są połączone równolegle, aby zapewnić dłuższy czas podtrzymania i/lub redundancję.

 

Jesteśmy gotowi na świat pracy hybrydowej! – podkreśla w wywiadzie okładkowym Kamil Sojka, North East Europe Video Collaboration Lead w firmie Logitech.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE